Misto.cafe. У Луцьку відкриють перший заклад громадського впливу — 100 співзасновників уже відібрано
Misto.cafe. У Луцьку відкриють перший заклад громадського впливу — 100 співзасновників уже відібрано
У Луцьку відкриють перший заклад громадського впливу (Фото:Misto.cafe)
У misto.cafe завершили відбір 100 співзасновників, чиї внески стануть стартом для відкриття першого в Луцьку заклади суспільного впливу.
Як повідомили у misto.cafe, 80% чистого прибутку кафе йтимуть на гранти для громадських ініціатив на розвиток регіону. Процес краудфандингу тривав 70 днів. Він включав: подання заявки на сайті, голосування за кожного кандидата та оформлення всіх юридичних документів. За перші дві доби кампанії команда отримала 55 заявок. Усього надійшло 159 реєстрацій.
Команда misto.cafe зібрала дані по 100 співзасновникам:
- чоловіки – 54%;
- жінки – 46%;
- найбільше учасників — віком від 36 до 45 років (53%), на другому місці 26 – 35 (39%); найменше, по 4% — це молодь до 25 років і старше 45 років.
Серед чоловіків найбільше співзасновників віком від 36 до 45 років. (61%), серед жінок переважає вік від 26 до 35 років (48%).
88% проживають у Луцьку. Інші проживають у Києві, Львові, Швейцарії та США.
Половина співзасновників – це айтішники (17%), працівники сфери торгівлі (13%), будівництва та архітектури (10%), комунікацій та маркетингу (10%).
Також серед співзасновників є представники легкої промисловості, громадського сектору, освітяни, фінансисти, юристи, медики, психолог, ювелір та інші.
Зокрема, співзасновник та ідеолог бізнесу «Галя Балувана» в Україні та «Wesoła Pani» у Європі, Алла Теліга зазначила: «Я не байдужа до майбутнього рідного Луцька. Саме звідси почалася історія розвитку мого бренду, а також тут уся моя сім'я. Хочу, щоб Луцьк процвітав і ставав кращим, був найкрасивішим та найзатишнішим містом в Україні. Для цього готова брати участь в активному співтоваристві співзасновників misto.cafe.»
Архітектор, громадський діяч та військовий волонтер Слава Балбек підтримав кафе громадського впливу у Луцьку, бо вірить, що у регіонах є необмежений потенціал зростання. Саме команда майстерні balbek bureau, яка створила дизайн інтер'єру для misto.cafe, запропонувала гасло проекту: «Різні люди – одне місто. Різні люди – одне місце».
З мотивацією всіх співзасновників можна ознайомитись на сайті .
Відкриття закладу заплановано на липень 2024 року. Далі воно працюватиме як самостійний комерційний об'єкт, 80% чистого прибутку діяльності якого надсилатимуть до грантового фонду для підтримки громадських ініціатив Луцька. 20% йтиме управлінській ресторанній компанії «ХОРС».
Саме сотня співзасновників шляхом голосування обиратиме, на які проекти виділятимуть гранти від misto.cafe. Кожен грантовий сезон матиме свою тематику, яку визначатимуть на загальних зборах, у пріоритеті — обороноздатність країни, підтримка ветеранів та військових, релокованих українців.
Проект misto.cafe ініціювала платформа «Алгоритм дій», взявши за основу модель ресторану Urban Space 100 від платформи «Тепле Місто», яке за 10 років роботи підтримало 163 проекти на суму понад 7 млн грн.
- Зеленський зустрівся з бізнесом – про що говорили і що вирішили
- Шанси так собі. Держава відшкодовує лише дві третини ПДВ, заявленого бізнесом
- «Слідчі сліди». Зеленського просять продовжити мораторій на обшуки бізнесу
Раніше повідомлялося, що в червні 2023 року Рада скасувала 2% єдиний податок і повернула перевірки для бізнесу.
17 жовтня 2023 року Рада підтримала законопроект щодо розширення податкових перевірок.
23 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ з рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний термін аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.
Наприкінці лютого 2024 року уряд спільно з Радою з питань підтримки підприємництва в умовах військового стану та Радою бізнес-омбудсмена запустив комунікаційну складову платформи. «Зроблено в Україні», яка допоможе виміряти рівень задоволеності підприємців держінститутами та послугами, а також отримати зворотній зв'язок щодо порушень та перевищення повноважень. органів контролю та нагляду.
12 березня 2024 року голова фінансового комітету Ради Данило Гетьманцев заявив про те, що в Україні створять клуб підприємців, до яких не приходитиме Податкова з перевірками.
Державна податкова служба України опублікувала план-графік проведення документальних перевірок платників податків на 2024 рік.
У березні 2024 року Кабмін повернув позапланові перевірки підприємств.
У квітні 2024 року податкова оновила список бізнесів, до яких прийдуть «гості» цього року.