Майже 200 банкрутів за квартал. У Держстаті розповіли, який бізнес не йде в Україні під час війни
Майже 200 банкрутів за квартал. У Держстаті розповіли, який бізнес не йде в Україні під час війни
За перший квартал 2024 року судові рішення про банкрутство отримали 192 українські бізнеси (Фото:Фото: vikkihit.livejournal.com)
За перший квартал 2024 року судові рішення щодо банкрутстві отримали 192 українські бізнеси.
Як повідомляє Державна служба статистики, найбільша кількість серед них, а саме кожен третій банкрут — компанії, які працюють у торгівлі та надають послуги з ремонту транспорту — 36,5%. Це стосується як оптової, так і роздрібної торгівлі, ремонтів автомобілів та мотоциклів.
Крім рітейлу та ремонтної діяльності, велика кількість офіційно зареєстрованих справ про банкрутство зафіксована в галузі фінансового бізнесу:
- фінансова та страхова діяльність;
- операції із нерухомим майном;
- професійна, наукова та технічна діяльність;
- діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.
Також значна кількість банкрутів серед юридичних осіб є у промисловості — 16,6%, далі йдуть будівництво (9,4%), сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство (6,25%) та інформація та телекомунікації (4,7%).
Практично не банкрутують компанії в логістиці та бізнесі, пов'язаному з харчуванням:
- транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 2%;
- освіта; охорона здоров'я та надання соціальної допомоги; крім діяльності громадських організацій – 1,04%;
- тимчасове розміщення та організація харчування – 0,5% підприємств-банкрутів.
Раніше повідомлялося, що економічний форум у Давосі показав, що темпи зростання світової економіки сповільняться у 2024 році. Так вважають більше половини, а саме 56% головних економістів компаній, опитаних у рамках форуму. Частка респондентів очікують на збереження темпів зростання світового ВВП на рівні 2023 року або їх прискорення.
За оцінками МВФ, глобальна економіка зросте на 2,9% у 2024 році після зростання на 3% у 2023 році. Світовий банк попередньо оцінює зростання світової економіки у 2023 році у 2,6%, на 2024 рік підтверджено прогноз на рівні 2,4%.
Експерти, опитані Financial Times, у консенсус-прогнозі зазначили, що на економіку єврозони чекає лише слабке зростання у 2024 році, а такі фактори, як високі відсоткові ставки, потенційні проблеми на енергетичному ринку, а також геополітична нестабільність можуть спровокувати глибший спад.
- За крок від дефолту. S&P знизило довгостроковий валютний рейтинг України до «сміттєвого» рівня
- Сталося диво. Четверта економіка світу в останній момент ухилилася від глибокої кризи
- “Тут немає сенсації”. Гетьманців заявив, що слідом за S&P, рейтинги України знизять Fitch і Moody's, але це частина хитрого плану
Також повідомлялося, що найбільша економіка Європи пішла у мінус вперше з часів пандемії. ВВП Німеччини у 2023 році знизився вперше з ковідного 2020 року в умовах високої інфляції, зростання відсоткових ставок та спаду активності як усередині країни, так і за кордоном. Обсяг ВВП Німеччини у 2023 році був на 0,7% більшим, ніж у докоподібному 2019 році.
У січні 2024 року повідомлялося, що у Британії тисячі компаній можуть розпочати процедуру банкрутства.