Лист із Луганська: «Нас змушують отримати російські паспорти»
«Влада» «ЛНР» змушує жителів отримувати російський паспорт і «паспорт» так званої «республіки». Інакше у людей будуть великі проблеми.
Версія Діалог.UA отримав листа від жителя окупованого Луганська. Чоловік пише, що для мешканців тимчасово контрольованого сепаратистами «ЛНР» українського міста наявність російського паспорта є не проявом любові до «русского мира», а можливістю вижити в дуже складній ситуації, в якій вони опинилися. Зараз, як пише наш читач, лучанам, які мають тільки українські паспорти, вкрай важко. Чоловік розповів історію своїх друзів, чия донька навчається в харківському університеті. Дівчина отримала український паспорт у формі ID-картки, з яким вона не може в’їхати в окуповане місто, оскільки в цьому паспорті немає луганської прописки. Так, за «законами» ЛНР дівчина, яка все життя прожила в Луганську, має статус «іноземки». Їй необхідно потрапити в окуповане місто, щоб доглядати за важкохворим родичем, і зараз рідні звернулися до «МЗС» «ЛНР» з проханням допомогти вирішити проблему. Але відповіді немає вже чотири тижні, і люди практично відмовляються допомагати в цій абсурдній ситуації.
Автор листа зазначає, що наявність у жителя Луганська українського паспорта є не лише забороною на в’їзд до міста з-за меж «республіки», а й забороною на роботу. Тому, щоб не отримати російський паспорт, він був змушений звільнитися з роботи, де «шеф» поставив питання: працюють тільки люди з російськими паспортами.
Чоловік розповідає, що в деяких установах, наприклад, у банках, навіть прибиральниць беруть з обов’язковим російським паспортом. “До речі, щодо місцевих і російських паспортів, багато політиків в Україні не до кінця розуміють, коли говорять слова “видача” – ПРИМУШУЮТЬ. Не всі, звичайно, але більшість. Особисто я звільнився, тому що мені поставили вибір: російський паспорт або відпустка (усно, звичайно). Але з команди в 600 людей пішло близько 20 людей, а решті треба десь працювати. Минулого тижня я заплатив. комунальні послуги – оголошення у відділенні банку: “потрібна прибиральниця – потрібен російський паспорт” – і все, пише луганчанин.
У своєму листі луганчанин з болем і жалем зазначає, що, на його думку, українська влада не займається активною деокупацією територій Луганської та Донецької областей. І пише, що вкрай небезпечною є тенденція переведення цього питання в площину дискусії, коли навіть говорять про те, щоб запитати українців на референдумі, як вони ставляться до деокупації. “На мою думку, за 100 км від лінії розмежування про нас знають як про космос. І якщо ми проведемо референдум про будівництво стіни, як в Ізраїлі, то більшість простих українців проголосує “ЗА”, – висловлює такі побоювання автор листа.
Я розумію, що від вас мало що залежить, але нам потрібно хоча б про це поговорити. І передайте привіт Мінській підгрупі, скажіть їм, що багато хто чекає того моменту, коли 6 місяців не буде дискусій про те, де буде стояти автобус на блокпосту в місті Щастя, і як ці блокпости прибрати назавжди і повернути Донбас додому в Україну. Кілька слів про референдум – на мою думку, в Україні його проводити немає сенсу. 100 км від лінії розмежування – а про нас знають, наче ми в космосі. І якщо ми проведемо референдум з цього приводу. побудуйте стіну як в Ізраїлі більшість простих українців проголосує «ЗА» тому що чужа земля їм байдужа а чоловіки і діти гинуть. Вибачте за великий об’єм – кипить. Починаю не вірити, що ми, на жаль, повернемося.
Він пише, що позиція української влади щодо деокупації має бути твердою: лише звільнення від окупанта та повернення українських земель додому.
Нагадаємо, Кремль поставив перед «ЛНР» завдання забезпечити російськими паспортами якомога більше жителів «республіки», після чого нібито буде прийнято остаточне рішення щодо подальшої долі ОРДЛО.
Раніше віце-прем’єр Резніков відповів, що чекає на жителів “ЛНР/ДНР” після деокупації: їм вдалося отримати російські паспорти. Жителі окупованого Донбасу також розповіли, який паспорт вони обирають. За словами жителів «ДНР», більшість донеччан мають український паспорт і використовують його як основний документ.
За матеріалами: “Діалог.UA”