Китай використовує штучний інтелект для шпигунства за американцями – WSJ

Китай використовує штучний інтелект для шпигунства за американцями – WSJ


Китай використовує штучний інтелект (ІІ) для збирання інформації про громадян США. The Wall Street Journal.

Американські спецслужби висловлюють побоювання з цього приводу. ІІ є критично важливою технологією для США, яку Федеральне бюро розслідувань хоче захистити. Водночас, Китай розглядає ІІ як одну з технологій, в яких вони прагнуть досягти прориву до 2025 року.

Китай може використовувати ІІ для збирання та зберігання даних на американців у масштабах, які ніколи раніше не були можливі.

Спецслужби США, зокрема ФБР, вважають, що Китай може використовувати ІІ для збирання та зберігання даних про американців. Це питання було обговорено на зустрічі глав ФБР і представників американських IT-компаній, що відбулася в жовтні.

Китай вже використовував шпигунські операції для крадіжки особистих даних та ІІ може бути використаний як засіб посилення цих операцій. ФБР також стверджує, що Китай може використати ці дані для виявлення шпигунів та стеження за американськими чиновниками.

Регулювання штучного інтелекту у ЄС

Цього тижня делегати від Європейської комісії, Європейського парламенту та 27 країн-членів ЄС досягли згоди щодо регулювання штучного інтелекту (ІІ). Угода дозволить обмежене сканування особи у реальному часі з деякими винятками. Біометричне сканування, що класифікує людей за чутливими характеристиками, такими як політичні чи релігійні переконання, сексуальна орієнтація чи раса, буде заборонено.

Це одне з найскладніших і найчутливіших питань, що обговорюються.

Джерело: The Wall Street Journal