Курс у Кремлі або в ЄС: Протести Tbilisi висвітлюються

Курс у Кремлі або в ЄС: Протести Tbilisi висвітлюються


У Грузії була хвиля великих протестів, які стикалися з важкими діями силовиків. Ця ситуація нагадує події, що відбулися в Україні близько десяти років тому, коли тодішнє керівництво країни під керівництвом Віктора Януковича відмовився від європейського курсу.

Політичне рішення, яке вразило Тбілісі

Прем’єр -міністр Джорджії, Геракл Кобахідзе, оголосив, що уряд перестав сприяти ідеї європейської інтеграції до 2028 року. Серед аргументів він зазначив: “Ми не заборговані на реформах, а рішеннями, що порушують нашу гідність”. Ці заяви були скасовані законом про прозорість НУО, підтримку ЛГБТ, економічну політику та інші кроки, які, на думку Кобахідзе, “знищують країну”.

Це викликало гнів серед грузинського суспільства. На головній вулиці столиці, Руствелі -Авенту, натовп зібрався за короткий час. Протестуючі звинуватили владу у порушенні конституційного курсу європейської інтеграції.

Голос суспільства: розбіжності та мобілізація

Протестуючі називають це рішення нападом на досягнення країни в останні десятиліття. Один із протестувальників зазначає: «Ми не дозволимо їм знищити наше майбутнє. Сьогодні ми вирішуємо, хто ми і куди рухаємось. Що

Дії приєдналися до президента Джорджії Саломе Цурабішвілі, який сильно критикував уряд, назвавши це “оголошенням про війну народу”. Вона підкреслила, що нинішній уряд все більше виключає країну з Європи та приводить її до Росії.


Придушення протестів

Протягом декількох годин мирний протест став суворим протистоянням. Спеціальні одиниці почали прискорювати протестуючих за допомогою водопостачання та сльозогінного газу. Серед дій та журналістів є багато жертв. Деякі отримали серйозні поранення, наприклад, один із репортерів з діагнозом перелому.

У відповідь протестувальники будують барикади, встановлюють пожежні шини та організовують місцеві сутички з правоохоронними органами. Ситуація посилюється на рівень хаосу, і затримання виникає навіть поза протестом.

Читати:  Телеком / IT / Медіа Десять в одному. Дія запустила комплексний сервіс e-Підприємець — які послуги він надає У додатку Дія почала працювати комплексна послуга для бізнесу е-Підприємець, яка об'єднує десять сервісів для тих, хто відкриває або веде власний бізнес. 12 червня, 17:10

Грузія на перехресті: Європа чи Росія?

Протести стали кульмінацією тенденції, яка спостерігалася в останні роки – поступове зближення Грузії з Росією. Прийняття закону про ініціювання, подібне до російського аналога, було одним із перших дзвонів. Останні вибори в країні були виграні грузинською партією мрій, яку критикують за прорусійські погляди. Це спричинило різку критику як опозиційних, так і міжнародних організацій.

Брюссель також демонструє своє невдоволення: обмежене фінансування та контакти з урядом Грузин значно зменшуються. У відповідь на ці події активісти закликають до загального страйку та великої громадянської непокори.


Навіть дипломати не трималися подалі – грузинський посол у Болгарії подав у відставку, висловивши свою незгоду з діями уряду. Все це вказує на те, що Грузія є важким вибором, і її майбутній курс залишається невизначеним.

Нещодавно ми написали, що Путін може розпочати переговори на початку наступного року, але до кінця 2025 року він буде битися з Росією.