Кадрова криза 2.0: Як бізнесу вижити за умов нової хвилі мобілізації?
Кадрова криза 2.0: Як бізнесу вижити за умов нової хвилі мобілізації?
Після підписання президентом закону про мобілізацію питання бронювання співробітників загострилося. Від нього залежить, чи зможуть підприємства зберегти своїх ключових працівників за умов великої мобілізації та продовжити ефективно працювати.
Як війна впливає ринок праці
Вже зараз питання нестачі кваліфікованих кадрів із чоловічих спеціальностей є вкрай актуальним. Звертаючись до нас, представники бізнесу просять допомогти забронювати персонал. Вони офіційно працюють, сплачують податки, але не завжди можуть отримати броню, адже ця опція доступна лише критично важливим підприємствам. Це несправедливо, оскільки багато великих компаній, не виконуючи держзамовлень, значно наповнюють бюджет, що не менш важливо за умов війни.
Влада часто звітує про розвиток українського бізнесу та його вихід із тіні, посилаючись на зростання кількості офіційних зарплат та надходжень з ПДФО. Однак не все так однозначно. Збільшення «білих» зарплат значною мірою обумовлено зростанням кількості військовослужбовців, які їх одержують. І це не відображає покращення бізнес-активності та економічного розвитку.
Насправді, бізнес докладає значних зусиль, щоб залишатися «на плаву» і зберегти досвідчені кадри або замінити мобілізованих працівників, однак зробити це не так просто, оскільки:
- Зростає кількість чоловіків, які не прагнуть офіційно працевлаштуватися через мобілізацію.
- Спостерігається дефіцит кваліфікованих кадрів із чоловічих професій.
Нестача робочої сили — це зменшення виробничих потужностей, зупинення нових проектів та програм, а в окремих випадках навіть закриття компанії.