Інвестори зі 100 країн. Іноземці з початку війни відкрили в Україні понад 2,5 тисячі компаній
Інвестори зі 100 країн. Іноземці з початку війни відкрили в Україні понад 2,5 тисячі компаній
Громадяни понад 100 країн відкрили бізнес в Україні під час війни (Фото: martaposemuckel / pixabay)
Понад 2,6 тисячі компаній було започатковано іноземцями в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Найчастіше створюють бізнес в Україні громадяни Туреччини, Узбекистану, Польщі та Америки.
Як повідомляє Опендатабот, 2652 компанії відкрили іноземці в Україні після початку повномасштабної війни. Загалом гроші у країну під час війни інвестували громадяни зі 100 країн світу.
Серед усіх іноземних бізнесменів найчастіше в Україні відкривали бізнесові громадяни Туреччини. Резиденти республіки вказані як власники у 354 українських компаніях. Це 13% від загальної кількості нових бізнесів із іноземними бенефіціарними власниками.
Громадяни Узбекистану є власниками у 274 нових українських компаніях та займають другу позицію рейтингу. Це 10% загальної кількості. Замикають трійку лідерів громадяни Польщі — 193 бізнеси, або 7% від загальної кількості компаній із іноземними власниками, відкритих після 2022 року.
У топ також потрапили громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану та Ізраїлю. Варто зазначити, що на одну компанію може припадати понад 1 власник.
Найбільшим бізнесом, відкритим іноземцями з початку повномасштабної стала компанія ТОВ ТЕНС1МА зі статутним капіталом у 1,28 млрд грн. Власником бізнесу є громадянин Вірменії.
На другому місці – АТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Юген. Статутний капітал цієї компанії становить 700 млн. грн., а кінцевим власником є громадянин США.
Замикає трійку лідерів компанія ТОВ ЛФС із статутним капіталом 300 млн грн, власником якої є громадянин Польщі.
- Ефект Мазепи. Чи врятує відносини влади та бізнесу рішення РНБО і хто може увійти до Ради підприємців
- Зеленський анонсував створення Всеукраїнської економічної платформи, де будуть представники всього бізнесу
- Тиск на легальний бізнес. Співзасновник monobank розповів, що Зеленський пообіцяв підприємцям
Раніше повідомлялося, що 26 лютого 2024 року Кабінет міністрів та представники великих бізнес-асоціацій підписали заяву про поглиблення співпраці між державою та підприємцями.
У 2024 році керівники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації прогнозують переважно позитивну чи стабільну динаміку у зміні доходів їхнього бізнесу, проте 24% прогнозують скорочення доходів.
У березні 2024 року лише 15% українських підприємств працювали на повну потужність.