Індійський JSW Steel планує виробляти зелену сталь для постачання до ЄС
Індійська металургійна корпорація JSW Steel планує побудувати в західній частині Індії спеціальний завод для виробництва «зеленої» сталі, яку можна буде постачати до Європи з мінімальною оплатою «вуглецевих» тарифів, які набудуть чинності 2026 року.
У найближчі три роки в Євросоюзі буде створено базу даних щодо рівня емісії вуглекислого газу всіма постачальниками сталевої продукції та визначено розмір плати за викиди. При цьому Індія не має і, очевидно, не з'явиться найближчими роками свою систему видачі дозволів на викиди вуглекислого газу. Тому місцевим компаніям при постачанні до ЄС доведеться платити “вуглецеві” тарифи за повною ставкою.
Як повідомив генеральний директор JSW Steel Джайянт Ачарья, компанія планує збудувати підприємство з випуску сталевої продукції з мінімальними викидами вуглекислого газу. Його потужність становитиме 4 млн т на рік. Введення в дію першої черги на 2 млн т на рік попередньо заплановане на 2029-2030 рр., друге – через один-два роки.
В даний час JSW Steel планує направити 100 млрд рупій (близько $1,2 млрд) на будівництво металургійного заводу, який використовуватиме як сировину відновлене залізо та виплавлятиме сталь в електродуговій печі. Але підприємство з випуску «зеленої» сталі буде новим проектом, який ще належить затвердити радою директорів.