Індійські фінтех-компанії називають правила Базельського комітету щодо криптопрозорості прогресивними
Індійські фінтех-компанії реагують на рамки розкриття інформації Базельського комітету
«Банки збираються вступити в нову еру прозорості та підзвітності. Тепер очікується, що вони відкрито розкриватимуть інформацію про свою торгівлю криптовалютними активами. Нова система розкриття криптоінформації Базельського комітету знаменує собою значний крок до більшої прозорості та чіткості регулювання в криптоіндустрії, – зазначив Малхотра.
За словами Малхотри, система Базельського комітету щодо розкриття криптоактивів гарантуватиме, що фінансові установи зможуть більш безпечно та відповідально інтегрувати криптоактиви у свої операції. У ширшому плані це може допомогти криптоіндустрії побачити більш безпечні можливості для широкого впровадження в усіх 45 країнах-членах BCBS, включаючи Індію, Австралію, Китай, ЄС, Німеччину, Італію та Японію.
Доповнюючи прогноз Малхотри, співзасновник і генеральний директор A2Z Crypto Крішненду Чаттерджі сказав, що система розкриття криптоінформації BCBS для банків також забезпечить ігрове поле для інвесторів, які співпрацюють з крипто ETF. Загалом Чаттерджі прогнозує, що такий розвиток подій призведе до більшого інституційного впливу криптовалюти.
«Через природу криптоактивів повна прозорість у зберіганні та належне розкриття інформації додасть впевненості будь-яким структурованим продуктам, таким як ETF або прибуткові токени, які банки можуть пропонувати клієнтам. Цього можна легко досягти, розкривши адреси гаманців, у яких токени/монети зберігаються”, – зазначив Чаттерджі.
Оскільки ці активи засновані на блокчейні, вони вже пропонують прозорість і миттєві розрахунки, які навряд чи можуть забезпечити інші активи Tradfi, додав генеральний директор A2Z Crypto.
Чому криптовалютному сектору потрібні банківські правила
У 2021 році криптосектор досяг історичного максимуму в понад 3 трильйони доларів. Через рік такі перспективні криптопроекти, як Terra та FTX, зазнали краху, знищивши оцінюється 2 трильйони доларів. Серед наступних фінансових потрясінь кілька пов’язаних із криптовалютами банків у США, таких як Silvergate, також закрилися.
Ці випадки викликали занепокоєння серед світових банківських органів щодо ризиків, які нестійкі криптоактиви можуть становити для їхніх відповідних фінансових систем і стабільності. Невдовзі після цього Світовий банк, Міжнародний валютний фонд і Рада з фінансової стабільності почали приділяти пріоритетну увагу розробці правил для управління крипто-сектором, щоб захистити криптоінвесторів від подібних втрат.
Минулого року фінансові регулятори з усього світу приєдналися до Індії в роботі над розробкою криптовалютних правил, які могли б однаково працювати в усіх міжнародних місцях. У рамках цих зусиль минулого року було створено дорожню карту впровадження криптовалюти, яка містить загальні правила, як-от збір даних KYC і повідомлення про підозрілу криптовалютну діяльність.
Інші частини світу також вивчають способи інтеграції крипто з банківською системою, але відповідно до суворих інструкцій щодо безпеки. Раніше цього місяця Європейське банківське управління (EBA) запровадило «правило подорожей» для крипто-бізнесу, відповідно до якого всі крипто-компанії в ЄС мають вести облік кожної крипто-транзакції, обробленої через їхні платформи.