Грошей немає, але є порада. Бізнес розповів про результати зустрічі з Найємом
Грошей немає, але є порада. Бізнес розповів про результати зустрічі з Найємом
Мустафа Найєм (Фото:DR)
Комітет з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з Головою Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафою Найємом.
Як повідомили у прес-службі ЄБА, під час зустрічі йшлося про відновлення України — ключові виклики, зокрема фінансування, а також участь українського та міжнародного бізнесу у відновленні країни.
Найєм підтвердив, що бюджету, який зараз має Україна, ледве вистачає на нагальні потреби — заробітну плату, належне утримання критичної інфраструктури. Він зазначив, що команда працює над залученням коштів від міжнародних партнерів та донорів. За його словами, ймовірно, буде два основні види фінансування — кредити та експортне фінансування, яке передбачає, що країна підтримує власних виробників, тож важливо вже зараз знаходити глобальних партнерів для відновлення.
«Бізнесу, чиновникам та громадянському суспільству раджу наполегливо вчитися. Якщо компанія займається будівництвом — відправляти працівників на навчання, щоби вчитися проектувати за міжнародними стандартами. Це допоможе більш ефективно та якісно бути залученим до процесу відновлення України. Адже з іноземними коштами прийдуть іноземні компанії, які захочуть працювати з амбітними проектами відновлення у післявоєнній Україні», – наголосив Найєм.
Голова Агентства відновлення зазначив, що не бачить поки що великого прагнення українського бізнесу працювати з державою. Команда Агентства вже змогла досягти змін та запропонувати ринку соціального будівництва нові умови співпраці, збільшивши кількість тендерних пропозицій удвічі. Попереду ще багато роботи, зазначає Мустафа Найєм, і це має бути спільною роботою держави, бізнесу, місцевих громад.
Щодо міжнародних компаній, вони остерігаються ризиків, пов'язаних з війною, а також неспроможністю судової системи. Держава повинна виконувати свою домашню роботу, упевнений Найєм, і працювати з тими ризиками, які йому під силу. Бізнес, у свою чергу, має демонструвати своїм прикладом, що в Україні можна ефективно та вигідно працювати. Чи мають бути сфери, де працівники захищені від мобілізації? Відповідає упевнено, що так.
- Адаптація до війни. Представники бізнесу розповіли, що найбільше заважає працювати в Україні – опитування
- Тиск на бізнес. У БЕБ заявляють, що немає жодної справи про перевищення повноважень, а ті, хто скаржаться, визнають провину
- “Є ризик закриття підприємств”. Бізнес запрошує Шмигаля та двох міністрів на серйозну розмову
Раніше повідомлялося, що 26 лютого 2024 року Кабінет міністрів та представники великих бізнес-асоціацій підписали заяву про поглиблення співпраці між державою та підприємцями.
У 2024 році керівники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації прогнозують переважно позитивну чи стабільну динаміку у зміні доходів їхнього бізнесу, проте 24% прогнозують скорочення доходів.
10 квітня Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Руслана Стефанчука, Голови ВРУ та прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням не створювати ручне регулювання аграрного сектору.