Громадянського журналіста Рустема Шейхалієва із тимчасово окупованого Криму етапували до російської в'язниці

Громадянського журналіста Рустема Шейхалієва із тимчасово окупованого Криму етапували до російської в'язниці



З тимчасово окупованого Криму громадського журналіста Рустема Шейхалієва етапували до Єнісейської в'язниці в Красноярському краї РФ. 26 квітня журналіст надіслав дружині електронного листа, в якому повідомив, що з 25 квітня перебуває в Єнісейську. До цього тижня пробув у СІЗО Красноярська. Про це «Кримська солідарність» повідомила його дружина Сурія Шейхалієва.

Довідка:
Рустем Шейхалієв – учасник сфабрикованої справи росіян «другої сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір» та незаконно ув'язнений громадський журналіст.

«Сказав, що після прибуття до Єнісейська у нього забрали всі особисті речі, поклали їх у каптерку. Здалеку тюремну роботу, в якій він там ходитиме там», – розповіла дружина Рустема Шейхалієва.


27 березня 2019 року у Криму у мікрорайонах Кам'янка та Строганівка Сімферополя у десятках будинків кримських татар одночасно пройшли наймасовіші обшуки. Через значний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу із 25 учасників на п'ять п'ятрок підсудних. Про це розповіли у підкасті «Дело 25».

Згідно з вироком суду від 24 листопада 2022 року, Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Арифмеметова – до 14 років. Перші чотири роки вони проведуть у в'язницях, потім усіх переведуть до колонії. Підсудні не визнали себе винними та вважають своє переслідування політичним.

Нагадаємо, Паноптикон повідомлявщо продовжується акція підтримки політв'язнів «Листи у вільний Крим».

Відповідно до акції, можна надіслати листи політв'язням на фізичну адресу або онлайн з 19 лютого по 19 травня включно. Це потрібно для того, щоби підтримати людей, яких незаконно засудили росіяни.

За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 19 лютого 2024 року Росія тримає в неволі 208 кримських політв'язнів, 125 з них – кримські татари.

Читати:  Арахамія пояснив, чому хоче відправити Разумкова у відставку

«Публічність створює додатковий захист бранців Кремля та важіль тиску на РФ, щоб вона звільнила наших громадян. Ми проводимо роботи з міжнародними організаціями, долучаємо інформацію про бранців Кремля до міжнародних доповідей та резолюцій, до всіх заходів на урядовому та президентському рівнях», – розповів Олексій Ільницький.


Алгоритм про те, як написати листа, доступний за посиланням:
https://zmina.info/instructions/branczi-kremlya-yak-napysaty-lysta-politvyaznyu/

Поштова адреса (Відправлення за кошти відправника): Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001
Email: [email protected]

Фото: «Кримська солідарність»