Глобальне потепління прогресує – вчені

Глобальне потепління прогресує – вчені


Глобальне потепління прогресує, а Земля нагрівається набагато швидше, ніж припускали вчені. Зазначається, що ключовий поріг потепління може бути перевищений вже у поточному десятилітті. Про це повідомив The Guardian, з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Oxford Open Climate Change, співавтором якого є американський вчений Джеймс Гансен, який ще в 1980-х роках першим звернув увагу світу на парниковий ефект.

Зазначається, що через тривале спалювання викопного палива “насувається” величезне глобальне потепління. У той самий час Земля виявилася набагато чутливіша до зміни клімату, ніж вважалося раніше.

За даними дослідження, до кінця десятиліття температура зросте на 1,5 ° C, а до 2050 – ще на 2 ° C.

“Ми знаходимося на ранній стадії надзвичайної кліматичної ситуації”, – зазначають у звіті.

Уточнюється, що таке прискорення глобального потепління загрожує меншою толерантністю до людства та більш екстремальними кліматичними умовами. Ефект прискорення можна було побачити вже цього року, коли у багатьох країнах ЄС було оновлено температурні рекорди.

Гансен вказує на дисбаланс між енергією, що надходить від Сонця і виходить із Землі. Він зазначає, що дисбаланс «помітно збільшився» та майже подвоївся за останнє десятиліття.

Вчений заявив, що таке зростання може катастрофічно підвищити рівень моря для прибережних міст світу.

У той же час, для подолання цієї кризи вчені закликають запровадити глобальний податок на викиди вуглецю, збільшити використання ядерної енергії для доповнення ВДЕ та активізувати допомогу країнам, що розвиваються, в їх переході до низьковуглецевої енергетики.

Гансен також додав, що слід розпорошити в атмосфері Землі частинки сірки, що відбивають частину сонячного світла назад у космос. Таким чином, вдасться штучно знизити температуру планети.

Однак дослідники вважають, що всі відомі способи сонячної геоінженерії вирішують проблему зміни клімату частково, оскільки не впливають на їхній каталізатор – парникові гази в атмосфері.

Читати:  Японська Rengo відмовляється від використання вугілля з метою скорочення викидів CO2