
«Глава ДНР» готує три варіанти звернення до Путіна
«Глава ДНР» готує три варіанти звернення до Путіна
За інформацією ZN.UAКерівництво ДНР розглядає три варіанти звернення до Володимира Путіна. Перша версія містить прохання надати військову допомогу ДНР. У другому – визнати «ДНР» частиною Росії. Третє – визнати незалежність «ДНР» і укласти договір про дружбу і співпрацю між «ДНР» і Російською Федерацією. Про це йдеться в текстах трьох підготовлених «міністерством закордонних справ ДНР» проектів листів на ім’я президента Росії за підписом «глави ДНР» Дениса Пушиліна.
Ці документи отримали українські спецслужби. Через дипломатичні канали та лінії зв’язку між спецслужбами інформація передавалася до країн-партнерів України.
За даними українських спецслужб, на сході, на українсько-російському кордоні, Росія сконцентрувала військове угруповання, чисельність якого перевищує угруповання 2014 року. Паралельно з цим «ДНР» пропонує свої варіанти врегулювання ситуації на Сході та направляє їх Кремлю.
Усі три версії документа мають однакову преамбулу. У ньому Пушилін дякує Путіну за «співчутливе ставлення до долі народу Донбасу та неоціненну допомогу, яка допомогла нам вистояти під тиском київської влади з 2014 року». Він також називає рішення президента РФ визнати документи, видані «резидентам наших республік», і можливість «вступити в громадянство» РФ безцінним «для людей, які відчувають себе росіянами духом і вважають своєю головною метою інтеграцію в російський суспільно-політичний і культурний простір». Крім того, Пушилін високо оцінює «посередницькі зусилля РФ у мінському переговорному процесі».
У підготовлених проектах також зазначається, що «Мінські угоди та існуючі домовленості ніколи не перешкоджали українській стороні порушувати встановлений режим припинення вогню». Після цього в проекті листа йдеться, що Україна, отримавши повну підтримку з боку США та інших західних партнерів і всупереч міжнародним зобов’язанням, «вирішила силовим шляхом вирішити конфлікт на нашій території».
Далі тексти листів відрізняються.
У першому варіантіа Пушилін просить Путіна «надати військову допомогу, спрямовану на припинення широкомасштабних військових дій та агресії України». Запит обґрунтований метою запобігання жертвам серед мирного населення, руйнуванню інфраструктури та житлового фонду.
У другому варіанті Пушилін закликає до входження ДНР до складу Росії: “Від імені всього російського населення і російських громадян, які проживають на території республіки, як законно обраний Глава Донецької Народної Республіки прошу прийняти нашу республіку до складу Російської Федерації. Всі наші жителі хочуть приєднатися до великої держави Росії. Про це свідчать результати референдуму 11 травня 2014 року, а також численні черги на отримання російської громадянство». Після цього в проекті листа «глава ДНР» пише, що в разі необхідності жителі «готові знову висловити своє волевиявлення, яке підтверджує їх бажання приєднатися до своєї історичної батьківщини».
У третьому варіанті У листі міститься прохання до Путіна визнати «ДНР» «незалежною демократичною правовою соціальною державою». Крім того, Пушилін просить президента Росії розглянути можливість укладення договору про дружбу і співробітництво між «Донецькою народною республікою» і Російською Федерацією, який би передбачав співпрацю в галузі оборони. У тексті, підготовленому МЗС ДНР, також зазначається, що до листа додається проект цієї угоди.
ЗА МАТЕРІАЛАМИ: ZN.UA