Екосистема Solana: яка роль ній відведена токену SOL?


Solana – криптовалюта, відома сьогодні всім учасникам крипторинки Це криптопроект, який розробляє масштабований блокчейн-протокол, який використовується для створення розумних контрактів та децентралізованих додатків. Охарактеризувати Солану можна як децентралізовану обчислювальну платформу, де використовують нативний токен SOL для здійснення оплати. Щоб модернізувати масштабованість блокчейна, використовується поєднання доказів долі та доказів історії. Без шкоди децентралізації платформа може обробляти близько 60 000 транзакцій за секунду всередині блокчейну Solana.

Що являє собою Solana?

Це блокчейн-платформа з відкритим вихідним кодом, яку створив Анатолій Яковенко у 2017 році, щоб досягти підвищення масштабованості блокчейну. Запуск, що відбувся в 2020 році, став початком стрімкого розвитку в криптоіндустрії. Головна відмінність Солани – високошвидкісний блокчейн першого рівня, який прагне перевершити продуктивність Ефіріуму, і зберегти низькі витрати. Solana – криптовалюта проекту, побудованого на гібридній моделі консенсусу: це комбінація доказу долі (PoS) та докази історії (PoH). Теоретично це дозволить вийти показник понад 710 000 транзакцій в секунду без додаткових заходів масштабування.
SOL – криптовалюта всередині мережі, яка застосовується для оплати різних операцій. Універсальність платформи підтверджується можливістю розробки смарт-контрактів та децентралізованих додатків, забезпеченням DeFi-майданчиків та ринків незамінних токенів. Цей проект сьогодні затребуваний серед ентузіастів і розробників крипти, які використовують його в різнопланових областях, у тому числі на фінансах, інформатиці, мистецтві.
Екосистема Solana побудована відразу таким чином, щоб враховувати масштабованість у майбутньому, що вигідно виділяється її на тлі конкурентів, наприклад, у порівнянні з Ефіріумом та Кардано. Архітектурний дизайн Солани здатний гарантувати миттєві транзакції і гнучку інфраструктуру, завдяки якій розробники можуть писати і запускати програми, що настроюються, кількома мовами програмування. Токен мережі SOL – принципова складова при відправленні транзакцій, у стимулюванні підтримки мережі, виконанні програм користувача. Якщо ви володієте цифровими активами, ви можете оформити кредит криптовалютоющоб додати до портфелю Solana і при цьому не продавати ваші монети.

Читати:  Хочу запровадити в Україні систему управління людськими ресурсами, яка відповідатиме найкращим практикам ЄС. Інтерв'ю з керівником EU4PFM

Токен SOL та його роль в екосистемі проекту

Нативний утилі-токен блокчейну Солана використовує SPL – стандарт токена в Solana-блокчейні, який створений за аналогією зі стандартом ERC-20 у блокчейні Ефіріуму. Криптовалюта може розбиватись на частки, які називаються лемпортами. Таку назву було надано на честь Леслі Лемпорта – американського вченого в галузі інформатики. Саме його дослідження стали базою для теорії розподілених систем. 1 лемпорт дорівнює 0,0000000000582 SOL. Токен SOL можна використовувати такими способами:

  • Комісії із транзакції.
  • Стейкінг.
  • Управління.

Розробники продумали, як унеможливити інфляцію монет. Для цього передбачено спалювання криптовалюти Солана. Для зберігання активів можна скористатися sollet.io, Trust Wallet для смартфонів та іншими криптогаманцями, які підтримують стандарт SPL. Є ряд гаманців, які надають можливість стейкінгу монети.
Якщо ви хочете купити токен SOL, він представлений на більшості великих криптобірж: WhiteBIT, Binance, KuCoin, Coinbase, Huobi та ін. На них також можете вивчати ціну Solana в реальному часі. Завдяки доступності криптовалюти SOL вона стала затребувана серед трейдерів та інвесторів.