
Думка. На нас чекає велика емісія: почали “друкувати” гривні
“Кінчайте, тату, торгувати, тому що вже немає, ніж здачі давати” – Юрій Луценко
“Кінчайте, тату, торгувати, тому що вже немає, ніж здачі давати”
Новина про видачу Нацбанком 10 млрд рефінансів для Ексімбанку та ще 6 для інших банків означає початок емісії для перекриття 150-200 млрд дір у бюджеті.
Економіка падає. МВФ у позиках давно відмовив. Зовнішні ринки не купують ОВДП. Тож почалося друкування гривні.
Насправді фізично жодного друкарського верстата не використовують. Просто Нацбанк займає одним із державних чи “дружніх” комерційних банків кілька млрд грн, на які вони купують ОВДП. Банки заробляють 3-5% маржі, уряд отримує гривню для соціальних виплат. Тому затримка зарплат уже є навіть у СБУ!
Сьогоднішні 16 млрд рефінансів – пробна куля великої емісії.
Причому виправдовувати це будуть необхідністю допомогти бізнесу (читай – Велюру) під час карантину вихідного дня.
Далі буде більше.
Другого виходу зелена дилетантара не має.
Падіння економіки, розвал управління, афера з “великим будівництвом” – все це вело до фінансової кризи.
На жаль, вигрібатиме вся країна.
За матеріалами: Оглядач