До 2050 року світове виробництво електроенергії має зрости втричі.

До 2050 року світове виробництво електроенергії має зрости втричі.


Сценарій енергетичного переходу передбачає подвоєння світового виробництва електроенергії до 46 000 ТВт-год до 2050 року, а стратегія Net Zero – до 80 000 ТВт-год, що втричі перевищує сьогоднішню кількість.

Це засвідчив аналіз довгострокових сценаріїв New Energy Outlook (NEO) від Bloomberg NEF, повідомляє BNEF. Аналітики припустили, що водень стане єдиним найбільшим джерелом попиту на електроенергію в усьому світі до 2050 року, що дорівнює загальному світовому попиту в 2020 році.

Сценарій Net Zero передбачає, що річний попит на водень становитиме 23 000 ТВт-год і 88% генерації припадатиме на підключені до мережі електролізери.

Однак попит на електроенергію з водню у сценарії економічного переходу незначний. У звіті наголосили, що Net Zero потребує суттєвих змін у структурі енергоміксу.

Адже це фактично зовсім інша енергосистема. У 2050 році виробництво водню зросте до 500 мільйонів метричних тонн на рік, що вп’ятеро більше, ніж сьогодні.

Зазначається, що досягнення нульових викидів призведе до майже нульового виробництва електроенергії на викопному паливі без уловлювання та зберігання вуглецю.

Це також вимагатиме збільшення атомної генерації, а також сонячної та вітрової. У сценарії Net Zero енергія вітру та сонця становить понад три чверті загального виробництва електроенергії.

У звіті додали, що уловлювання та зберігання вуглецю та водень стають основними технологіями глибокої декарбонізації, що застосовуються у промисловості, енергетиці, будівництві та транспорті.

За оцінками BloombergNEF, у 2050 році щорічно потрібно буде вловлювати близько 7 гігатон вуглекислого газу, що еквівалентно наявним загальним викидам в енергетичному секторі Європи, Китаю та Індії.

Нагадаємо, 2022 року Південна Африка стала найбільш залежною від вугілля країною, на яку припадало 69% споживання первинної енергії, а Китай та Індія – найбільшими споживачами вугілля в абсолютному вираженні.

Читати:  Боротьба з викидами допоможе перемогти зміну клімату