
Департамент Міністерства США США призупинив глобальну програму моніторингу повітря
Починаючи з 4 березня, програма моніторингу якості повітря в США більше не передає і не публікує забруднення повітря з датчиків у понад 80 посольствах та консульствах у країні по всьому світу. Про це повідомляє Washington Post. Моніторинг був головним чином у країнах, де такі дані були обмеженими або ненадійними.
За словами представника Державного департаменту, причиною призупинення програми є “обмеження бюджету”. “Поточний бюджетний клімат вимагає від нас складних скорочень, і, на жаль, ми не можемо продовжувати публікувати ці дані”, – сказав представник департаменту.
Раніше дані були опубліковані на airnow.gov, який підтримується навколишнім середовищем, а також у мобільному додатку Zephair. За даними Washington Post, станом на вечір у вівторок на веб -сторінці AirNow, присвяченому посольствам та консультам США, з’явився звіт про помилку.
“Вибачте, але цей сайт не є”, – йдеться у звіті.
У середу Zephair також з’явився “без даних” та “монітор не працює”.
Чому ця програма була важливою
Це розпочалося з одного монітора, встановленого в 2008 році на даху посольства США в Пекіні. Пристрій визначав вміст дрібних частинок із погодинним інтервалом. Початковий намір полягав у наданні інформації американцям та відвідувачам посольства.
Але дані монітора швидко поширилися на китайський Інтернет – і викликали тиск на китайських чиновників, оскільки вони називали «надмірним туманом». Одного дня 2013 року він зміг досягти рівня, на якому водії повинні були покинути дороги.
Коли рівень дрібних частинок (PM2.5) різко збільшувався, Пекінські монітори зареєстрували 500 мкг на кубічний метр повітря. Але монітор посольства США продовжував відстежувати ріст – до 755 мкг на кубічний метр повітря. А наступного року Китай розпочав війну із забрудненням.
Посол США в Китаї в той час Гері Локк заявив, що він ніколи не бачив американської ініціативи, щоб мати такий “прямий, драматичний вплив на країну”.
У 2015 році США розширили програму і в кінцевому рахунку створили монітори в таких сильно забруднених містах, як Мумбаї (Індія), Карачі (Пакистан) та Дакка (Бангладеш). Захисники навколишнього середовища та охорони здоров’я кажуть, що політики та донори не сплачують пріоритет проблеми забруднення повітря.
Хоча в одному з доповідей за 2022 рік було встановлено, що забруднення повітря скорочує середню тривалість життя у світі більш ніж на 2 роки, що робить його більш серйозною проблемою для здоров’я, ніж куріння сигар.