
Чи можуть американці повернутися до ідеї вилучення газу в Карпатах та Левному регіоні
Одна з найбільших енергетичних компаній в США, Chevron, планувала виготовити сланцевий газ на площі Олеська, яка була на межі Львів та Івано-Франчівського регіонів, і навіть мав домовленість про розподіл продукції з державою.
Що пішло не так Еспресо. ЗахідПоле
До теми: Ukranfta планує придбати спеціальний дозвіл на газову поле Олески в Барпаттії та регіоні Левіва
У 2013 році американська компанія Chevron підписала угоду про розповсюдження сланцевого газу на площі Олескай (Lviv та Ivano-Frankivsk Recion). Тоді було передбачено, що Chevron інвестує 350 мільйонів UAH у виробництво, створить тисячі робочих місць, а щорічне виробництво газу повинно досягти 8-10, і, згідно з деякими прогнозами, навіть 15 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Для порівняння, Україна в даний час споживає близько 20 мільярдів кубічних метрів. Тим не менш, сланцева революція ніколи не відбулася.
Виробництво Сланда газу не розпочалося на площі або Юзівській (Харво і Донецьк -регіон, Shell, підписаний у цьому розділі). Офіційно обидві компанії покинули проект безпеки. Також передбачається, що причиною була зміна влади – всі угоди були досягнуті під час Януковича.
Але чи можуть американські інвестори (або будь -які інші) впливати на ідею виробництва сланцевих газів у Західній Україні, оскільки і Україна, і Європа потребують газу для заміни російськості? НАТАЛА РАДКОВЕТЕТ – член, що відповідає НАС України, професор, доктор геологічних наук, керівник кафедри Саеума провінцій Інституту геології та геохімії Фаснелла, професора кафедри та історичної геології та палології. ”Еспресо. Іван Франко.
Зв’язокПоле, на відміну від традиційних родовищ, де газ витягується з пористих або кавернозних порід, де воно мігрувало з материнських порід, збагачених органічною речовиною, сланцевий газ видаляється безпосередньо з порід матері. Це щільні глиняні камені, які зазвичай називають “сланцями”. Для вилучення такого газу з колодязя необхідно використовувати гідравлічне порушення шару.
“Говорячи про сланцевий газ, серед ряду важливих параметрів, на яких наявність газу в породі є кількістю органічного вуглецю. Його вміст у породі повинен бути не менше 0,5 відсотка, щоб він міг генерувати газ”, – каже Наталя Радковетс. Відповідно до всіх необхідних показників, таких як ступінь термічного дозрівання органічної речовини в породі та вміст органічного вуглецю, можна було б виробляти сланцевий газ, але, враховуючи його кількість, навряд чи це виробництво буде комерційно привабливим. Що
Тому вчений припускає, що Шеврон відмовився інвестувати в Олеско з російської навали в 2014 році, але через скромні резерви.
За словами Наталії Радковетс, багатообіцяючі сподівання на видобуток сланцевого газу до Польщі з порід, що належать до того самого палеобассіна, що і в Україні, також не виправдували.
“Я зберігав оптимізм для сланцевого газу та сланцевої нафти в Україні. Зокрема, грандіозні перспективи видобутку сланцевого газу, які очікували на площі Олеско, не повинні сподіватися. Однак ці ресурси повинні зберігатися на майбутнє, коли вуглеводні вичерпані”.
За її словами, Україна насправді не є такими великими запасами нафти та газу.
“Дані з порталу гірничої промисловості України показують, що при поточній температурі виробництва досліджуваних запасів нафти нам буде достатньо протягом 35 років, а газ протягом 47 років”, – каже Наталя Радковетс. – отже, серед ряду заходів, які необхідно вжити, потрібно повернути на нафту та газ. Методи видалення олії зі складних порід тощо »
У той же час, нам важливо залучити іноземні компанії у виробництві, оскільки вони мають набагато сучасніші технології. Однак має бути деякі застереження.
“Навіть якщо ми залучаємо іноземні компанії у виробництві вуглеводнів, тому що у них є технології, що, на жаль, ми, безсумнівно, неможливо неможливо експортувати нафту і газ, оскільки нам не вистачає цих ресурсів”, – каже Наталя Радковетс.