Чому коти їдять рослини і як їх від цього відучити
Серед причин, чому кішка їсть квіти, на першому місці привабливі смакові властивості.
Коту може подобатись смак квітів або ж рух рослин. Іноді домашнім улюбленцям сумно, тоді кімнатний вазон стає іграшкою чи об’єктом полювання. Про це пише “Українська правда”.
Дуже рідко вживання частин рослини може вказувати на те, що чотирилапі хочуть привернути увагу господарів або мають нестачу певних вітамінів.
“Не раджу самостійно відновлювати дефіцити поживних речовин у домашніх улюбленців. Цим займаються ветеринарні дієтологи за аналізом раціону тварини”, сказала ветеринарка Вікторія Фільштінська-Лялько.
Наприклад, тварина харчується збалансованим сухим кормом, який порадив дієтолог туди не потрібно нічого додавати, каже фахівець.
“Іноді лікар визначає, яких речовин недостатньо та, в залежності від дефіциту, призначає певні вітаміни”, зазначила ветеринарка.
Які рослини приваблюють котів
Котам найбільше подобається валеріана і котяча м’ята, а собакам трава.
“Якщо подрібнені сушені листки котячої м’яти насипати на дряпанку для кігтів, котів це привабить і вони будуть точити кігті тільки об неї, отже менше шкодити”, сказала біологиня Іриною Єжель.
Тварин приваблюють не лише корисні для них рослини, а й шкідливі та отруйні.
Отруєння може виникнути внаслідок вживання частин рослини чи споживання води з вази.
Зрізані стебла випускають у воду свої соки з провідних тканин. З часом ваза стає наповненою не лише водою, а й біологічно активними речовинами рослини, сказала Ірина Єжель.
“Перекинувши букет, у домашнього улюбленця може виникнути спокуса спробувати вміст вази на смак. Тому краще не ризикувати чотирилапими та запобігати їхньому доступу до букетів чи кімнатних рослин. Особливо, отруйних”, зазначила біологиня.
При потраплянні отрути в організм, домашній улюбленець може навіть загинути. Причому настає це достатньо швидко.
“Блювота, судоми, різний розмір зіниць, втрата свідомості, дезорієнтація можливі симптоми отруєння, на які варто звернути увагу”, сказала Ірина Єжель.
Якщо виявили симптоми отруєння кота потрібно негайно везти до ветеринарної клініки, де команда спеціалістів зможе надати необхідну невідкладну допомогу.
Перерахуйте лікарю те, що в вашому домі могло бути небезпечним для улюбленців: побутова хімія, ліки, рослини. Не забудьте вказати, коли саме помітили симптоми та з чого вони почались.
Підписуйтесь на наш телеграм канал новин – INKORR
Видання навело перелік найпоширеніших зрізаних квітів у букетах, які є безпечними для чотирилапих улюбленців:
- аліссум;
- альстрометрія;
- айстра;
- гербера;
- ромашка;
- камелія;
- целозія;
- троянда;
- цинія;
- соняшник;
- чорнобривці;
- фрезія;
- петунія;
- лізіантус;
- календула.
Також перерахувало список кімнатних рослин, які можуть бути вдома у власників котів:
- орхідея;
- фіалка;
- китайське грошове дерево;
- солейролія;
- ечеверія;
- хлорофітум;
- глоксинія;
- кімнатне бананове дерево;
- діонея;
- арека;
- нефролепіс;
- галатея;
- гавортія;
- фітонія;
- бромелія.
Як відучити кота їсти кімнатні рослини
Букети та вазони вдома краще розташовувати якомога далі від домашніх тварин. Це допоможе захистити квіти від кота, аби у нього не було змоги їх скинути і розбити горщик.
“Якщо в хаті є рослини і тварини люблять ними перекусити, варто огородити рослину від тварини, якщо та несе небезпеку. Маленькі огорожі, зубочистки, високе розташування рослин може врятувати життя”, сказала Вікторія Фільштінська-Лялько.
Спробуйте знайти недоступне для кота місце у будинку.
Наприклад, високу полицю без додаткового простору, на якому він міг би стояти. Власник знає свого улюбленця найкраще і можете оцінити, що є “поза зоною досяжності” для чотирилапого.
Таких рослин, як, наприклад, лілія чи герань, у домі не повинно бути взагалі. Вони виділяють леткі речовини, які сприяють відчутному вираженому запаху рослин і виснаженню нервової системи, пишуть.
Деякі господарі обклеюють вазу липкою стрічкою або розпилюють поблизу спеціальні засоби, щоб тримати своїх котів на відстані. Хоча це і працює, певні рослини настільки подобаються пухнастим друзям, що ті все одно готові зазирнути у вазу.
“Якщо ж у домашнього улюбленця все-таки проявляється схильність до того, щоб куштувати домашні рослини, то можна придбати спеціальну травичку, яку продають у зоомагазинах. Ця травичка відвадить кота від вазонів і своїм гарним виглядом прикрасить оселю”, сказала Ірина Єжель.
Для котів, які відмовляються від спеціальної трави можна запропонувати безпечні їстівні продукти: котячу м’яту чи фіалки.
Обов’язково запам’ятайте, які рослини токсичні, а які безпечні для тварин та не наражайте власних котів на небезпеку, повідомляють.