
CBAM не повинен закінчувати українську галузь – експерт
Україна готує апеляцію до Європейської комісії розпочати офіційні переговори щодо відстрочки CBAM для України. У Українському союзі промисловців та підприємців це необхідне рішення, яке Бізнес -профспілка затвердила з минулого року. У повному обсязі війни з російським агресором та відсутністю ресурсів впровадження додаткових вуглецевих зборів має вирішальне значення для української промисловості.
Кабінет міністрів України планує ініціювати офіційне звернення до Європейського Союзу з проханням затримати CBAM (механізм коригування вуглецю) щодо українського експорту, заявив Україна Тарас Качка. В даний час CBAM працює в обмеженому форматі, і з 1 січня 2026 року очікується повне розгортання механізму. Це податок на викиди вуглецю на імпортних металургійних, цементних, хімічних та інших галузях. За попередніми підрахунками, його введення коштуватиме нашим виробникам понад мільярд євро.
Таким чином, USPP неодноразово звертався до державних установ, європейських партнерів та міжнародних організацій, щоб врахувати ексклюзивні умови, в яких працює українська промисловість.
“Минулого року ми підкреслили, що використання CBAM без переходу чи винятку для України є економічно руйнівним рішенням. У березні цього року ми знову звернулися до уряду з діловими аргументами та експертами. USPP постійно підтримує європейську інтеграцію, але підходи до вуглецевих обов’язків повинні бути справедливими та реалістичними”, – сказав бізнес -союз.
В даний час галузь України працює у повному побожному війні: підприємства знищуються від стрільби противника, стикаються з відсутністю оборотних коштів, втратами ринку та паралельно інвестувати в енергетичну самостійність, щоб уникнути простоту при відключенні. Впровадження додаткового зобов’язання щодо викидів, що виключають ці фактори, є прямим ударом до конкурентоспроможності українського експорту.
USPP підкреслює, що CBAM не повинен стати новою торговою стіною між Україною та ЄС. Союз закликає європейських партнерів продемонструвати солідарність – не лише політичну, але й економічну, оскільки це також є частиною колективної безпеки.
USPP, штаб -квартира проти стабільності економіки в контексті воєнного стану разом з галузевими асоціаціями підготуйте цілеспрямовану зустріч з питань, що відповідають ЄС для впровадження політики декарбонізації.
“ЄС повинен враховувати, що Україна захищає не лише себе, але й безпеку Європи. Тому підтримка повинна бути доцільною, включаючи економічні винятки для війни та відновити наслідки російської агресії”, – сказав президент USPP Anatoly Kinakh.