Зроблено в Україні. Мінекономіки та Mastercard підписали меморандум заради дрібного та середнього бізнесу
Зроблено в Україні. Мінекономіки та Mastercard підписали меморандум заради дрібного та середнього бізнесу
Мінекономіки та Mastercard підписали меморандум (Фото:Кабінет міністрів України)
Міністерство економіки України та міжнародна технологічна компанія Mastercard підписали Меморандум про співпрацю, спрямовану на реалізацію політики Зроблено в Україні.
Як повідомляє прес-служба міністерства, документ підписали перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко, президент Mastercard у країнах Східної Європи Ясемін Бедір та генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові Інга Андрєєва.
Згідно з меморандумом, передбачено співпрацю для підтримки малого та середнього бізнесу, у тому числі щодо вдосконалення цифрових процесів його ведення. ((цифрові рішення для прийому платежів, видача електронних квитанцій, підвищення поінформованості про інноваційні фінансові тенденції).
Також передбачається співпраця у сфері експертного та технологічного партнерства у реалізації програми національного кешбеку на українські товари в рамках підтримки платформи Зроблено в Україні та підтримки комунікаційних кампаній Мінекономіки.
Раніше повідомлялося, що 26 січня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Всеукраїнської економічної платформи Зроблено в Україні. Вона має стати майданчиком для забезпечення ефективного діалогу та об'єднання зусиль влади та бізнесу, стимулювання ділової активності українських виробників, популяризації та просування українського продукту, покращення інвестиційного клімату.
- Власний бренд Уряд вирішив просувати українські товари для українців
- Ще й гроші повернуть. За покупку українських товарів можна буде отримати кешбек — Зеленський
- “За прикладом Європи”. Шмигаль обіцяє українцям десятки тисяч робочих місць – що потрібно зробити
Держбюджет-2024 передбачає 45 млрд грн на різноманітні програми підтримки бізнесу, проте станом на 16 березня 2024 року програма кешбеку серед них була відсутня. Крім того, за найбільшою із держпрограм — частковою компенсацією відсоткової ставки 5-7-9% – борг уряду, за даними ЗМІ, становив близько 7 млрд грн.
Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що державна програма кешбеку Купуй українське на 100% готова, але її презентують після 28 березня.
9 квітня 2024 року в Україні було відновлено державну програму підтримки українського машинобудування. Перші 964 найменувань с/г техніки внесено наказом Міністерства економіки до держреєстру програми кешбек 25% на аграрну техніку.