Високоспеціалізовану медичну допомогу з початку року надали 120 немовлятам Кіровоградщини
Передчасно народжені немовлята або які мають певні захворювання потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. У рамках Програми медичних гарантій така допомога гарантується безкоштовно. НСЗУ платить закладам за неонатальну допомогу за одним із найвищих тарифів.
За інформацією НСЗУ, з початку року за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» на Кіровоградщині отримали допомогу 120 немовлят.
Безоплатна медична допомога доступна в медустановах, які мають договір із НСЗП. На Кіровоградщині три лікарні надають високоспеціалізовану медичну допомогу немовлятам, що народилися передчасно або зі складною патологією. Це КНП «Кіровоградська обласна лікарня», КНП «Міський пологовий будинок із функціями перинатального центру II рівня» у Кропивницькому, КНП «Обласна клінічна дитяча лікарня».
Здатність цих медичних установ забезпечити високий рівень лікування у таких випадках визначається доступністю кваліфікованого персоналу, сучасного обладнання та відповідної інфраструктури, спрямованих на збереження та покращення здоров'я новонароджених.
Тариф у 2024 році становить 8735 грн., а до нього використовуються відповідні коефіцієнти. Наприклад, при лікуванні одного новонародженого, маса якого при народженні становить 1000 – 1499 грамів, і який потребує або вентиляції легень понад 4 доби, або суттєвих хірургічних втручань, медичний заклад отримає майже 195 тис. грн. За лікування немовляти з масою при народженні 750 – 999 грамів – майже 422 тис. грн., з масою менше 750 грамів – понад 551 тис. грн.
Серед послуг, що входять у безкоштовний пакет:
Первинний та наступний огляди в динаміці;
Проведення інтенсивної терапії новонародженим;
Забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за дитиною із залученням батьків, зокрема у відділенні інтенсивної терапії;
Надання медичних послуг новонародженому на всіх етапах лікування у закладі охорони здоров'я;
проведення всіх необхідних лабораторних досліджень;
Проведення інструментальних досліджень, зокрема ультразвукового, рентгенологічного, електроенцефалографічного тощо;
Проведення дихальної підтримки;
Проведення (повного) парентерального харчування;
Надання психологічної допомоги батькам;
Забезпечення перебування матері під час лікування та виходжування її дитини у закладі з наданням ліжко-місця;
Забезпечення новонародженого із особливими потребами спеціальним харчуванням.
Забезпечення лікарськими засобами, зокрема препаратами екзогенного легеневого сурфактанту, розчинами для парентерального харчування та кофеїном цитратом, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я та медико-технологічних документів.
Національна служба здоров'я України виплатила лікарням області 5988105 грн. за надання цих медичних послуг.
Зазвичай, коли дитина народжується передчасно та потребує спеціалізованої допомоги, все необхідне вже організовано у пологовому будинку. Маля або переводять у спеціалізоване відділення, де забезпечують медичну допомогу, або викликають неонатальну бригаду з перинатального центру.
Перевезення новонароджених за допомогою неонатологічних бригад невідкладної медичної допомоги або машинами швидкої допомоги з однієї лікарні до іншої, включаючи національні установи, також здійснюється безоплатно, оскільки ця послуга входить до Програми медичних гарантій.
Повний перелік послуг, що входять до пакету Медична допомога немовлятам у складних неонатальних випадках, можна знайти на сайті НСЗУ. Розділ Контракти > Контракти 2024 > Вимоги ПМГ 2024 > Пункт 41
Список лікарень, які надають безоплатну допомогу новонародженим, можна знайти на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”, обравши групу послуг “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”.
Більше про безкоштовні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід за Програмою медичних гарантій для пацієнта 2024 року». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.