Встиг за день до затримання. Власник Concorde Capital Мазепа купує велике родовище вапняку
Встиг за день до затримання. Власник Concorde Capital Мазепа купує велике родовище вапняку
Ігор Мазепа у залі суду (Фото:Олександра Некращук / NV)
Компанія Мар'янський кар'єр, що належить бізнесменам Ігорю Мазепі (Concorde Capital) та Віталію Антонову (Галнафтогаз, ОККО), купує 20-річну ліцензію на видобуток вапняку.
Як повідомляється на сайті Prozorro.Продажі, йдеться про купівлю спецдозволу на користування надрами з метою видобування вапняку на Мар'янському родовищі у Криворізькому районі Дніпропетровської області. Аукціон із продажу ліцензії відбувся 17 січня 2024 року.
Перемогу на аукціоні здобула компанія Форсаж. За даними аналітичної системи Contr Agent, його бенефіціарами є Валерій Куліч. (голова Чернігівської ОДА у 2015—2018 роках) та Ірина Атрошенко, колишня дружина мера Чернігова Владислава Атрошенка. Вона запропонувала 151 млн. грн. за ліцензію, але не підписала договір купівлі-продажу.
Після цього право на придбання ліцензії отримало ТОВ Мар'янський кар'єр бізнесменів Ігоря Мазепи. (Concorde Capital) та Віталія Антонова (Галнафтогаз, ОККО), що володіють заводом Кривий Ріг Цемент (раніше – Хайдельбергцемент Україна, Криворізький цементно-гірський комбінат). Вапняк використовується для виробництва цементної сировини.
Їхня фірма запропонувала за ліцензію майже втричі менше — 58,25 млн грн. З урахуванням суми гарантійного внеску вона має сплатити 48,66 млн грн протягом 30 робочих днів з дня укладання договору купівлі-продажу.
Угода між Держгеонадрами та Мар'янським кар'єром укладена 4 березня 2024 року. Загальна площа Мар'янського родовища перевищує 428 га. Воно розташоване біля села Мар'янське, на колишньому узбережжі Каховського водосховища Дніпра, і має великі запаси вапняку — понад 132 млн. тонн.
Засновники ТОВ Мар'янський кар'єр:
- 90,1% – ПрАТ Кривий Ріг Цемент Ігоря Мазепи та Віталія Антонова;
- 9,9% – Наталія Куркова.
Раніше повідомлялося, що засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня 2024 року під час проходження українсько-польського кордону.
Його було затримано на КПП Медика-Шегіні. Державне бюро розслідувань (ГБР) провело обшуки в офісі компанії. Справа пов'язана з отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у районі Вишгороду Київської області.
У Concorde Capital NV Бізнес повідомили про те, що за збитки, що інкримінуються, в 7 млн грн для Мазепи вимагали заставу в 700 млн грн, для його брата — в 500 млн грн.
Адвокат Мазепи Тарас Пошиванюк у бліц-інтерв'ю NV Бізнес розповів про деталі гучної справи проти бізнесмена.
У трансляції із зали суду журналістам було відмовлено. Сам Мазепа зробив заяву щодо свого затримання.
Суд 19 січня відправив під Мазепу варту з альтернативою застави майже 350 млн грн. Брата Ігоря Мазепи — Юрія, який є одним із чотирьох затриманих у справі, суд відправив під варту з альтернативою застави у 44 млн грн.
- «Силовики вже не паряться і просто беруть заручників»: Реакція бізнесу на затримання Ігоря Мазепи та обшуки у Concorde Capital – головне
- “Я не збираюся нікуди бігти”. Ігор Мазепа прокоментував звинувачення ГБР та свою спробу виїхати за кордон
- Запорука. Що відбувалося в апеляційному суді у справі Ігоря Мазепи – репортаж
Невдовзі Мазепа вийшов під заставу. Запоруку брату Ігоря Мазепи зменшили у 100 разів.
23 лютого 2024 року компанія Мазепи заявила про тиск з боку ГБР та Офісу генерального прокурора.
Котеджне містечко преміум-класу Goodlife Park побудоване у 2013 році, його площа складає 40 га. Інфраструктура включає яхт-клуб, міні-готель, ресторан, дитячий парк, спортивні майданчики та фітнес-центр.