Встиг за день до затримання.  Власник Concorde Capital Мазепа купує велике родовище вапняку

Встиг за день до затримання. Власник Concorde Capital Мазепа купує велике родовище вапняку


Встиг за день до затримання. Власник Concorde Capital Мазепа купує велике родовище вапняку

6 березня, 11:35


Ігор Мазепа у залі суду (Фото:Олександра Некращук / NV)

Компанія Мар'янський кар'єр, що належить бізнесменам Ігорю Мазепі (Concorde Capital) та Віталію Антонову (Галнафтогаз, ОККО), купує 20-річну ліцензію на видобуток вапняку.

Як повідомляється на сайті Prozorro.Продажі, йдеться про купівлю спецдозволу на користування надрами з метою видобування вапняку на Мар'янському родовищі у Криворізькому районі Дніпропетровської області. Аукціон із продажу ліцензії відбувся 17 січня 2024 року.

Відео дня

Читайте також:
Тарас Пошиванюк
Тарас Пошиванюк
Яким має бути фінал справи Мазепи

Перемогу на аукціоні здобула компанія Форсаж. За даними аналітичної системи Contr Agent, його бенефіціарами є Валерій Куліч. (голова Чернігівської ОДА у 2015—2018 роках) та Ірина Атрошенко, колишня дружина мера Чернігова Владислава Атрошенка. Вона запропонувала 151 млн. грн. за ліцензію, але не підписала договір купівлі-продажу.

Після цього право на придбання ліцензії отримало ТОВ Мар'янський кар'єр бізнесменів Ігоря Мазепи. (Concorde Capital) та Віталія Антонова (Галнафтогаз, ОККО), що володіють заводом Кривий Ріг Цемент (раніше – Хайдельбергцемент Україна, Криворізький цементно-гірський комбінат). Вапняк використовується для виробництва цементної сировини.

Їхня фірма запропонувала за ліцензію майже втричі менше — 58,25 млн грн. З урахуванням суми гарантійного внеску вона має сплатити 48,66 млн грн протягом 30 робочих днів з дня укладання договору купівлі-продажу.

Угода між Держгеонадрами та Мар'янським кар'єром укладена 4 березня 2024 року. Загальна площа Мар'янського родовища перевищує 428 га. Воно розташоване біля села Мар'янське, на колишньому узбережжі Каховського водосховища Дніпра, і має великі запаси вапняку — понад 132 млн. тонн.

Читати:  Людство готується до наближення астероїда: де в Україні знайти сліди від метеоритів

Засновники ТОВ Мар'янський кар'єр:

  • 90,1% – ПрАТ Кривий Ріг Цемент Ігоря Мазепи та Віталія Антонова;
  • 9,9% – Наталія Куркова.
Ігор Мазепа був затриманий на шляху до Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Фото:Ігор Мазепа / Facebook)
“Вибили двері бізнес-центру”. Concorde Capital розповів про затримання Ігоря Мазепи та обшуки в офісі компанії

Раніше повідомлялося, що засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня 2024 року під час проходження українсько-польського кордону.

Його було затримано на КПП Медика-Шегіні. Державне бюро розслідувань (ГБР) провело обшуки в офісі компанії. Справа пов'язана з отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у районі Вишгороду Київської області.

У Concorde Capital NV Бізнес повідомили про те, що за збитки, що інкримінуються, в 7 млн ​​грн для Мазепи вимагали заставу в 700 млн грн, для його брата — в 500 млн грн.

Адвокат Мазепи Тарас Пошиванюк у бліц-інтерв'ю NV Бізнес розповів про деталі гучної справи проти бізнесмена.

У трансляції із зали суду журналістам було відмовлено. Сам Мазепа зробив заяву щодо свого затримання.

Суд 19 січня відправив під Мазепу варту з альтернативою застави майже 350 млн грн. Брата Ігоря Мазепи — Юрія, який є одним із чотирьох затриманих у справі, суд відправив під варту з альтернативою застави у 44 млн грн.

Невдовзі Мазепа вийшов під заставу. Запоруку брату Ігоря Мазепи зменшили у 100 разів.

Читати:  Вступ України до ЄС: нові горизонти для банківського сектору

23 лютого 2024 року компанія Мазепи заявила про тиск з боку ГБР та Офісу генерального прокурора.

Котеджне містечко преміум-класу Goodlife Park побудоване у 2013 році, його площа складає 40 га. Інфраструктура включає яхт-клуб, міні-готель, ресторан, дитячий парк, спортивні майданчики та фітнес-центр.