
Влада Аргентини обговорює стратегію впровадження біткойнів, досвід роботи з колегами з Сальвадору
Аргентинські чиновники ведуть діалог зі своїми колегами з Сальвадору, щоб отримати глибше розуміння стратегій і досвіду впровадження біткойнів. Минулого тижня старше керівництво Національної комісії з цінних паперів Аргентини (CNV) зустрілося з Національною комісією з цифрових активів Сальвадору (CNAD), щоб оцінити вплив впровадження Bitcoin на економіку за останні кілька років. Сальвадор став першою країною у світі, яка прийняла біткойн як законний платіжний засіб разом із доларом США у вересні 2021 року.
Аргентина може планувати отримати вигоду від зростання вартості біткойна
У рамках зустрічі з Хуаном Рейєсом з CNAD, Роберто Сільва з Аргентини та Патріцією Боедо відзначили, що за останні кілька років крипто-екосистема пережила глобальне розширення. Під час зустрічі представники обох країн обмінялися ідеями та концепціями щодо використання біткойна, найпоширенішої криптовалюти у світі.
«Сальвадор став однією з провідних країн у використанні біткойнів. Ми хочемо зміцнити зв’язки з Республікою Ель-Сальвадор, і тому ми збираємося вивчити можливість підписання угод про співпрацю з ними», – Сілва, президент Національної комісії з цінних паперів Аргентини. сказав в оприлюдненому повідомленні.
З валовим внутрішнім продуктом (ВВП) приблизно 640 мільярдів доларів Аргентина є однією з найбільших економік у Латинській Америці, згідно з Світовий банк. Проте нещодавно Reuters звіт стверджує, що в березні цього року економіка Аргентини зафіксувала падіння на 8,4 відсотка в річному обчисленні.
Кілька параметрів економіки Аргентини, як повідомляється, погіршуються під тиском ринку, від споживчих витрат до продажів. Крім того, Аргентина також боргує і, як повідомляється, винна Міжнародному валютному фонду 45 мільйонів доларів США (приблизно 370 крор рупій).
Ця економічна нестабільність, а також залежність від долара США, який протягом останніх місяців переживав підйоми та падіння через підвищення процентних ставок, можуть бути одними з причин, чому країна зараз звертається до біткойнів.
«Мені здається важливим продовжувати зміцнювати зв’язки з Республікою, яка є піонером у цій темі та має великий досвід у цій темі», – зазначила Патрісія Боедо, віце-президент аргентинської CNV.
Раніше Аргентина підписала угоду з Міжнародним валютним фондом (МВФ), яка погодилася перешкоджати використанню криптовалют для запобігання відмиванню грошей і неформальному сектору. Ця угода, завершена в березні 2022 року, була продовжена Аргентині МВФ після того, як країна, яка страждає від боргів, попросила реструктуризувати свій план виплати боргу.
Досвід Сальвадору з біткойнами
Під керівництвом президента Найіба Букеле Сальвадор стверджує, що досяг значних успіхів в екосистемі біткойнів. Від використання відновлюваних джерел енергії для видобутку біткойнів до схвалення законопроекту про біткойн-облігації, Сальвадор дотримувався свого зобов’язання використовувати BTC як платіжний і фінансовий інструмент.
У квітні 2023 року в Сальвадорі було зафіксовано падіння грошових переказів через BTC на 17,8%. Станом на 14 травня Сальвадорська скарбниця повідомляється тримав 5748 токенів BTC на суму понад 393 мільйони доларів США (приблизно 3272 крори рупій).
У квітні цього року МВФ доручив Сальвадору змінити свою політику щодо біткойнів, щоб отримати допомогу на суму 1,4 мільярда доларів (приблизно 11 645 крор рупій), необхідну йому для прискорення виплат державного боргу та інших фінансових зобов’язань. Сальвадор не озвучував цю проблему публічно, але продовжує підтримувати криптовалюту.