У Кіровоградській області немовля отруїлося водою зі свердловини
У Голованівському районі Кіровоградської області зафіксовано випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у дитини до одного місяця.

Фото “Вісник”
Про це повідомляє Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики захворювань.
За інформацією головного державного санітарного лікаря області Надії Оперчук, немовля госпіталізували до відділення інтенсивної терапії у Кропивницькому із симптомами синюшності шкіри та загальної слабкості. Наразі стан дитини задовільний, її перевели до дитячого відділення.
Епідеміологічне розслідування встановило, що для приготування дитячих сумішей використовували воду зі свердловини за місцем проживання у Побузькій територіальній громаді. Лабораторне дослідження показало перевищення вмісту нітратів у воді майже в 18 разів за норми не більше 50 мг/дм³.
Це третій випадок цього захворювання цього року. У квітні хворіла 3-місячна дитина з Новоукраїнського району, у травні – 11-місячна дитина з Кропивницького району. Всі випадки пов’язані з використанням води із колодязів або свердловин для приготування дитячого харчування.
Фахівці наголошують на необхідності лабораторного контролю вмісту нітратів у воді з приватних джерел для сімей з дітьми до 3 років. Консультацію щодо проведення досліджень можна отримати в обласному центрі контролю та профілактики захворювань за телефоном 33 20 16.