У Кіровоградській області 11-місячне немовля госпіталізували через отруєння водою з колодязя
У Суботцівській громаді зафіксовано випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у дитини 11 місяців. Причиною стала кринична вода, яку батьки використовували для приготування їжі. Про це повідомили у Кіровоградському обласному центрі з контролю та профілактики хвороб.

Фото з відкритих джерел
Дитина потрапила у відділення інтенсивної терапії з характерними симптомами: вираженою слабкістю та синюшністю шкірних покривів.
Як зазначила головний державний санітарний лікар області Надія Оперчук, лабораторне дослідження води із приватної криниці сім’ї показало, що вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/дм³) майже вдвічі. Медики оцінюють стан маленького пацієнта як середньої тяжкості, спеціалісти продовжують епідеміологічне розслідування.
Це вже другий випадок метгемоглобінемії на Кіровоградщині з початку 2026 року. Перший інцидент стався у квітні в Новомиргороді, де госпіталізували 3-місячне немовля. Тоді ситуація була критичнішою: рівень нітратів у воді, яку використовувала сім’я, перевищував норму в 23 рази.