Що таке Blockchain Sharding: пояснення
Технологія блокчейн, також відома як технологія розподіленої книги (DLT), формує основу інновацій Web3, включаючи криптовалюти, метавсесвіт, NFT тощо. Щоб покращити функціональність і варіанти використання цих мереж, які часто вважаються більш безпечною альтернативою традиційним серверам Web2, розробники використовують різні методи. Одним із таких методів є шардинг, який покращує блокчейн-мережі, збільшуючи їх швидкість і масштабованість.
Розуміння шардингу
Шардинг натхненний методом поділу традиційних баз даних на менші, більш керовані одиниці. Такий підхід спрощує і прискорює доступ до необхідних даних.
Як пояснюється в а блог За допомогою криптобіржі Coinbase шардинг означає процес поділу великої мережі блокчейнів на менші, більш керовані частини, відомі як шарди.
Коли блокчейн піддається шардингу, його транзакційні дані розбиваються на кілька сегментів, кожен з яких здатний обробляти транзакції та виконувати смарт-контракти. Кожен шард працює як незалежна екосистема блокчейну.
Кожному сегменту призначається власний вузол, що зменшує навантаження на головний вузол блокчейну. Це зменшує ймовірність перевантаження мережі та значно покращує швидкість обробки транзакцій. Шарди також можуть спілкуватися один з одним, щоб перевірити інформацію в основному ланцюжку.
Оскільки сегментовані блокчейни забезпечують більш високу швидкість транзакцій, вони більш привабливі для розробників, які хочуть створювати та підтримувати свої протоколи Web3. Ця масштабованість зростає, коли розробники налаштовують і тестують блокчейн для різноманітних випадків використання. Таким чином шардинг підвищує як ефективність, так і масштабованість мереж блокчейну.
Проблеми, пов’язані з шардингом
Згідно з стаття у сегменті обізнаності Crypto.com Web3 під назвою Університет.
Шарди в блокчейні вразливі до потенційних хакерських атак через їх нижчу обчислювальну потужність або хешрейт. Крім того, якщо складний процес шардингу виконується неправильно, це може поставити під загрозу безпеку всього блокчейну.
Незважаючи на ці ризики, багато блокчейнів використовують шардинг, щоб запобігти перевантаженню мережі та підтримувати ефективність. Відповідно до блогу Crypto.com, Ethereum, один із найбільш широко використовуваних комерційних блокчейнів, використовує шардинг, як і такі платформи, як Zilliqa, Cardano та QuarkChain.