RBI випускає звіт про фінансову стабільність із згадкою про DeFi та зусилля США щодо регулювання криптовалютного сектора
Резервний банк Індії (RBI) опублікував свій останній звіт про фінансову стабільність (FSR), у якому описано важливі події, що нещодавно відбулися в національному та міжнародному банківському та фінтех-секторі. Сфера децентралізованих фінансів (DeFi) заслужила коротку згадку у звіті RBI, де центральний банк обговорив увагу глобальних організацій до подій у цьому секторі. RBI також торкнувся зусиль США щодо регулювання криптосектору.
У звіті FSR RBI згадується технологія DeFi
У своїй ФСР звітRBI визнав, що цифрові фінансові системи отримали впровадження в усьому світі, що призвело до створення нових бізнес-моделей і каналів розподілу фінансів.
Передові технології розподіленої книги (блокчейн), хмарних обчислень, штучного інтелекту (AI) і машинного навчання (ML), згідно з RBI, показали, що вони мають відповідні наслідки для фінансових систем у всьому світі.
Говорячи, зокрема, про DeFi, у звіті говориться, що глобальні регуляторні органи, такі як Група розробки фінансових заходів і Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO), постійно вивчають події навколо DeFi. Ці глобальні фінансові інформатори стурбовані тим, що швидке зростання DeFi може вплинути на більш широкий ринок активів і, як наслідок, на глобальну фінансову стабільність.
Зусилля США щодо регулювання криптосектору
Центральний банк зазначає, що уряд США намагається створити нормативну базу для цифрових активів у формі закону про фінансові інновації та технології для 21-го століття (FIT21). Очікується, що Закон FIT21 надасть Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) і Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) повноваження здійснювати нагляд за цифровими активами, майданчиками та організаціями. Відповідно до RBI, очікується, що закон FIT21 забезпечить ринкову визначеність, водночас надаючи певну форму визнання цифрових активів у країні.
У звіті RBI також йдеться про рішення Комісії з цінних паперів і цінних паперів США схвалити торгівлю біржовими продуктами (ETP) для певних криптовалют, таких як біткойн та Ether ETF.
З іншого боку, центральний банк Індії висловив занепокоєння щодо зростання кількості кіберзлочинів, пов’язаних із криптосектором, на міжнародному рівні.
«Протягом 2023 року фінансовий сектор повідомив про понад 20 000 кібервторгнень і цифрових атак, які призвели до збитків у розмірі 20 мільярдів доларів США за останні 20 років. Крім того, виявлено, що кібератаки збільшуються в періоди політичної та економічної невизначеності, наприклад геополітичної напруженості, з руйнівними наслідками», — зазначається у звіті.
Позиція RBI щодо криптовалют в Індії, здається, не змінилася
RBI неодноразово заявляв, що вважає за краще, щоб криптовалюта була заборонена в країні. Оскільки криптовалюти дозволяють анонімність у транзакціях, центральний банк стурбований тим, що криптоактиви можуть бути використані для незаконної діяльності, як-от фінансування тероризму та відмивання грошей. Криптосектор також дає людям більше контролю над своїми коштами та усуває потребу в посередниках, таких як банки, для обробки фінансових транзакцій, що загрожує монополії центральних банків на відповідні фінансові системи.
Незважаючи на це, сектор DeFi згадувався один раз у звіті RBI, і представники індустрії в країні вже сподіваються на майбутнє сектору фінансових технологій в Індії.
«Сьогодні RBI опублікував свій піврічний звіт про фінансову стабільність (FSR). У секторі криптоактивів дуже мало, що може бути як хорошим, так і поганим, залежно від того, з якого боку на це дивитися! Немає жодного конкретного негативного коментаря щодо ризиків фінансової стабільності від цифрових активів, що знову може означати щось або нічого, залежно від того, з якого боку на це дивитися», сказав Р. Венкатеш, керівник відділу державної політики CoinSwitch, коментуючи розвиток подій.
Останній звіт, схоже, підтверджує небажання RBI приймати криптовалюти як законні способи платежів у країні найближчим часом.