
«Прийміть Crypto»: індійські інсайдери Web3 World бажають обнадійливого майбутнього в Національний день технологій
Експоненціальне зростання розвитку та доступності технологій, очевидно, стане найбільш визначальним елементом 21 століття. У розпал цього технологічного буму світовий фінансовий сектор дивиться на нову категорію інвестиційних інструментів — криптовалюти. Нестабільні за своєю природою криптовалюти є цифровими активами, які мають фінансову цінність і можуть сприяти миттєвим транскордонним переказам без витрат, зберігаючи при цьому рівень анонімності щодо даних відправника та одержувача фінансів.
Індійські криптоінсайдери відзначили Національний день технологій у четвер, 11 травня, з особливим закликом до старих і нових інвесторів, пропонуючи їм — «прийняти криптовалюту».
«Використання криптовалюти як інструменту фінансових технологій може прокласти шлях до більш інклюзивного та децентралізованого фінансового майбутнього для людей у всьому світі. Крипто є альтернативою традиційним фінансовим системам, оскільки світ рухається до цифрової економіки. Крипто як фінтех-інструмент має потенціал для революції у фінансових транзакціях, пропонуючи такі переваги, як швидкість, безпека та доступність. Його децентралізована природа сприяє прозорості та інклюзивності, зменшуючи залежність від посередників», — сказав Раджагопал Менон, віце-президент WazirX, для Gadgets 360.
Концепцію криптовалюти вперше запропонував Сатоші Накамото, анонімний засновник біткойна, який опублікував офіційний документ щодо першої в історії криптовалюти в 2009 році. Накамото описав біткойн як «однорангову електронну готівкову систему, засновану на криптографічному доказі, а не на довірі». , дозволяючи будь-яким двом бажаючим сторонам здійснювати операції безпосередньо одна з одною без потреби в довіреній третій стороні.
Ідея Накамото, що лежить в основі концепції криптовалюти, полягала в тому, щоб створити спосіб уникнути того, щоб фінансові установи виступали в якості довірених третіх сторін для обробки електронних платежів і знижували комісію за послуги.
За останні 14 років з моменту появи біткойна на світовий фінансовий ринок вийшло понад 24 000 криптовалют. Відповідно до CoinMarketCapпонад 620 бірж у всьому світі займаються сектором цифрових активів, який зараз оцінюється в 1,13 трильйона доларів США (приблизно 92 97 619 крор рупій). У 2021 році ринкова капіталізація криптосектору перевищила поріг у понад 3 трильйони доларів (приблизно 2 45 96 880 рупій).
Кілька країн у всьому світі, включно з Індією, зараз оцінюють вимоги та потенційні випадки використання цих фінтех-інструментів на основі блокчейну, які нині сумно відомі тим, що представляють фінансовий ризик для інвесторів через свою нестабільність.
Протягом багатьох років кілька інсайдерів із криптоіндустрії, включаючи таких мільярдерів, як Майкл Сейлор та Ілон Маск, передбачили, що єдиний спосіб зробити криптоіндустрію безпечною ставкою для інвесторів — це регулювати індустрію так, щоб більше людей брали в ній участь і привнесли це рівень стабільності в секторі.
Однак регулятори з усього світу стурбовані тим, що використання криптовалют як альтернативи традиційним фінансам може зменшити монополію центральних банків, які зараз випускають фізичні готівкові купюри та контролюють фінансову стабільність країн.
Розмовляючи з Gadgets 360, Манан Вора, старший віце-президент зі стратегії та бізнес-операцій фірми цифрових гаманців Liminal, сказав, що нові технології, такі як криптовалюти та NFT, відіграватимуть вирішальну роль у майбутньому фінансів і фінансових технологій.
Мета полягає в тому, щоб надати окремим особам і малим підприємствам доступ до фінансових послуг, які раніше були недоступні.
«Технології відіграватимуть вирішальну роль у формуванні майбутнього фінансів і фінтехів кількома способами. Нові технології, такі як штучний інтелект (AI), блокчейн та Інтернет речей (IoT), дозволяють фінансовим установам підвищувати ефективність, точність і швидкість операцій. Фінансові установи повинні бути в курсі цих технологічних досягнень і включати їх у свої бізнес-стратегії, щоб залишатися конкурентоспроможними та задовольняти мінливі потреби своїх клієнтів», – зазначив Вора.
В останні роки кілька міжнародних фінансових гігантів, зокрема JP Morgan, Mastercard і Shinhan Bank, продемонстрували позитивний підхід до експериментів із послугами, пов’язаними з криптовалютою.
У рамках поточного головування у G20 Індія зараз працює разом зі Світовим банком і Міжнародним валютним фондом (МВФ) над розробкою законів для управління криптовалютним сектором на глобальному рівні, щоб зробити цей сектор безпечним для інвесторів.
Ці закони також спрямовані на обмеження ймовірності зловживання криптовалютою для незаконної діяльності, як-от відмивання грошей і фінансування тероризму.
Експерти вважають, що використання криптовалют може сприяти подальшому просуванню технології блокчейн серед технологічних гравців як більш екологічного способу проведення фінансових операцій.
«Технологія розподіленої книги Blockchain робить бізнесом дуже зручним керування доступом до інформації для різних сторін. Blockchain зменшує потребу у фізичних паперових документах і мінімізує помилки. Запровадження блокчейну може значно скоротити накладні витрати, усунувши посередників для завершення транзакцій. Світ шукає вихід з панівної енергетичної кризи та зростаючого тиску на природні ресурси Землі. Блокчейн, здається, є ідеальним рішенням для внесення змін на низовий рівень для створення більш екологічної та сталої планети», – сказав Пурві Сачар, керівник операцій Tezos India, дотримуючись зацікавленості Індії досліджувати способи використання блокчейну для налаштувати існуючі фінансові технології.
Тим часом технічні гравці з різних галузей відзначають сьогодні Національний день технологій з надією на краще, більш просунуте майбутнє для своєї галузі.
Колишній прем’єр-міністр Атал Біхарі Ваджпаї вперше оголосив святкування технологій у вільній Індії 11 травня 1999 року. Мета полягала в тому, щоб вшанувати індійських учених та інженерів після успішного завершення першого в Індії випробування ядерної бомби, проведеного в Похрані в травні 1998 року.
Криптовалюта є нерегульованою цифровою валютою, не є законним платіжним засобом і піддається ринковим ризикам. Інформація, надана в статті, не є фінансовою порадою, торговою порадою чи будь-якою іншою порадою чи рекомендацією будь-якого типу, запропонованою чи схваленою NDTV, і не є нею. NDTV не несе відповідальності за будь-які збитки, спричинені будь-якими інвестиціями на основі будь-якої передбачуваної рекомендації, прогнозу чи будь-якої іншої інформації, що міститься в статті.