По сто компаній на людину. В Україні розпочалася масова реєстрація бізнесів – що і де оформлюють
По сто компаній на людину. В Україні розпочалася масова реєстрація бізнесів – що і де оформлюють
Понад 4 тисячі компаній заснували 14 українців за останні чотири роки за даними Єдиного державного реєстру (Фото:pressfoto / Freepik)
Понад 4 тисячі компаній заснували 14 українців за останні чотири роки за даними Єдиного державного реєстру (ЄДР).
Як мовиться у матеріалі ОпендатаботНа кожного з цих серійних підприємців припадає понад 100 компаній. Рекордсмен серед серійних підприємців України відкриває 3-4 нові компанії на день 2024 року. А наймасовішим засновником компаній є ТОВ «ТАЙКУН АП» — 532 компанії.
4003 компанії було створено 14 масовими засновниками в Україні за останні чотири роки. Масовими засновниками Опендатабот вважає фізичних та юридичних осіб, на яких відкрито 100+ компаній. Варто зазначити, що на компанію може припадати більше одного масового засновника, а згодом компанії можуть змінювати засновників.
Рекордну кількість компаній створив Ільницький Віталій Павлович – 1399 бізнесів з початку 2020 року. Варто зазначити, що цей бізнесмен упевнено підтримує своє лідерство і цього року. З початку року він відкриває приблизно 3-4 компанії на день: 507 компаній за п'ять місяців.
На другому місці Секо Сергій Олександрович, за даними ЄДР, він є засновником 810 компаній. Замикає трійку серійних підприємців Третяк Віталій Валентинович: 436 компаній за останні 4 роки.
30,7% компаній, створених масовими засновниками, відкриваються у сфері оптової торгівлі. Ще 6% – у сфері наземного та трубопровідного транспорту та 5,5% у сфері охоронної служби.
Серійними підприємцями бувають не лише люди, а й інші компанії. Так, наприклад, 7 компаній створили ще 2019 бізнес за той же період. Лідером серед юридичних масових засновників є ТОВ ТАЙКУН АП – 532 компанії.
ТОВ «АЛЬТОН ОБДЖЕКТ» стало ще одним масовим засновником серед юридичних осіб — 332 компанії. На третьому рядку – ТОВ БІЗНЕС ІННОВАЦІЯ: 305 компаній.
Адвокат Денис Попов зазначає, що велика кількість зареєстрованих бізнесів на одній людині чи компанії може бути тривожною ознакою. «Будь-який громадянин чи компанія за законом може реєструвати необмежену кількість бізнесів. У той же час це дозволяє недобросовісному бізнесу реєструвати компанії на підставних осіб, які надалі не відповідатимуть за зобов'язання компанії. Найчастіше така тенденція зустрічається у бізнесах, які заздалегідь готуються до банкрутства чи в компаніях-одноденках, які не мають на меті реально вести бізнес», — коментує Денис Попов, адвокат, арбітражний керуючий, юридичний інженер Опендатабот.
- Ефект Мазепи. Чи врятує відносини влади та бізнесу рішення РНБО і хто може увійти до Ради підприємців
- Зеленський анонсував створення Всеукраїнської економічної платформи, де будуть представники всього бізнесу
- Тиск на легальний бізнес. Співзасновник monobank розповів, що Зеленський пообіцяв підприємцям
Раніше повідомлялося, що 26 лютого 2024 року Кабінет міністрів та представники великих бізнес-асоціацій підписали заяву про поглиблення співпраці між державою та підприємцями.
У 2024 році керівники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації прогнозують переважно позитивну чи стабільну динаміку у зміні доходів їхнього бізнесу, проте 24% прогнозують скорочення доходів.
У березні 2024 року лише 15% українських підприємств працювали на повну потужність.