“Ось така неприємна правда”. У Раді запропонували бізнесу варіант бронювання працівників
“Ось така неприємна правда”. У Раді запропонували бізнесу варіант бронювання працівників
У Комітеті з питань економічного розвитку є напрацювання з бронювання (Фото:Генеральний штаб ЗСУ/Facebook)
У Комітеті з питань економічного розвитку є напрацьовані ініціативною групою за лідерства Голови Комітету Дмитра Наталухи пропозиції щодо економічного бронювання.
Йдеться про можливість роботодавця самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн на місяць військового збору за кожного з них та продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Апарат Верховної Ради України.
«Українському бізнесу все одно потрібне бронювання, бо він має працювати. Не буде бізнесу з його податками — не буде за що утримувати наших захисників. Отака може комусь неприємна, але очевидна правда. Але ще раз — нехай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним. Лише бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось чи ні. Шлях через ухвали Уряду — морально та технічно застарів», — зазначив Наталуха.
Він зазначає, що стратегічними мають бути не так галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.
«Економічне бронювання — це новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом і державою. І про збереження економіки», – наголосив Наталуха.
«Поряд із економічним бронюванням, частковою альтернативою може бути економічна мобілізація, — розповідає голова підкомітету з питань взаємодії держави та бізнесу та інвестицій Ігор Марчук. Мета цього підходу – збереження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.
«Економічна мобілізація — це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес має більші компетенції та ефективність, ніж військові. Наприклад такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, важливіші та специфічніші завдання», — йдеться у повідомленні.
«Ми повинні усвідомити та визнати, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, — це кошти платників податків. Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів — це економіка, що працює. Не буде економіки — ми залишимося без податків та ресурсу, необхідного для фінансування армії», — підкреслив Марчук.
- “Масове закриття компаній”. Бізнес оцінив справедливість броні від мобілізації на 2,5 бали за десятибальною шкалою – що не так
- «Водії бояться виходити в рейси». Без броні Україна втратить ринок міжнародних автоперевезень – експерт
- Кабмін вніс зміни до бронювання працівників, які відновлюють енергетику
Раніше повідомлялося, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.
NV Бізнес писав про те, як відбуватиметься бронювання військовозобов'язаних та як зміниться перелік підприємств після набрання чинності законом про мобілізацію.