«Ми перемогли всупереч обставинам»: олімпійська чемпіонка родом із Чернівців – про Олімпіаду-2024

«Ми перемогли всупереч обставинам»: олімпійська чемпіонка родом із Чернівців – про Олімпіаду-2024


Літні Олімпійські ігри-2024 тривали з 26 липня. У медальному заліку наша збірна посіла 22-е місце та здобула 12 нагород: три золоті, п'ять срібних та чотири бронзові медалі.

Про це йдеться у публікації “МБ” від 15 серпня, пише molbuk.ua



Так гірко ще не плакала

Серед українських спортсменів була і фехтувальниця родом із Чернівців Олена Кровацька, яка зараз мешкає в Одесі. Для 32-річної Олени це друга Олімпіада (вона є срібним призером Олімпійських ігор 2016 року у командній шаблі).

На Олімпіаді-2024 Олена Кровацька виступила в 1/32 фіналу в індивідуальних змаганнях на шаблі та перемогла Сауссен Будіаф з Алжиру. Однак у 1/16 фіналу її обіграла дворазова чемпіонка світу японка Місакі Емура. Це стало тяжким ударом для Олени.

Я була готова боротися за медаль, але моя неуважність під час бою коштувала мені поразки. Однак попереду командні, і я готова до реваншунаписала Олена у соцмережах того дня.

І реванш справді відбувся. Українська команда фехтувальників, де, крім Кравацької, виступали Ольга Харлан, Аліна Комащук та Юлія Бакастова, здобула золоту медаль. У фіналі українки перемогли команду Республіки Корея завдяки камбеку Ользі Харлан.

Точно стала сильнішою

Пізніше у соцмережах Олена Кровацька відверто розповіла, який нелегкий шлях їй довелося пройти.

Що для мене означає медаль? Це винагорода за мої страждання та жертви, на які йшло за 2,5 роки. Я приїхала до Італії на тижневий збір за два дні до війни і залишилася там на півроку із сином, одна. Думаю, мій стан зрозуміє кожен українець. Згодом у моєї мами відбувся рецидив: рак, операції, хіміотерапія. Пізніше ми дізнаємося, що мій батько має рак. Знову операція, хімія і ще інфаркт. Це все за два місяці до Олімпійських ігор. І тут на фронті загинув рідний дядько… Якщо ви спитаєте, як змогла впоратися з цим, я не знаю. Але точно стала ще сильнішою, впевненішою і знаю, що ніколи не треба здаватися! – Написала спортсменка.

Читати:  Вусік і Ф'юрі провели дуель поглядів у Лондоні

Кореспондентка МБ поспілкувалася з Оленою Кровацькою телефоном.

То була моя мрія!

– Олено, вітаємо з перемогою! Як це бути олімпійською чемпіонкою?

– Це була моя мрія, хоч досі на сто відсотків не вірю. Сприймаю перемогу як винагороду за дуже важкий шлях до неї.

– Так, адже їхала на Олімпіаду з метою, що хочу здобути дві медалі. Була дуже на це налаштована, всі бачили. І коли програла бій, це дуже важко сприйняти.

– Чи задоволені своїм виступом у командному поєдинку?

– Я не виклалася так, як могла, як мала. Після особистих змагань не змогла зібрати себе разом. Відчувала, що всередині не було того вогника, з яким завжди фехтую та виграю свої бої. До останнього намагалася це подолати. На жаль, не вийшло.

– Чи не дорікали вам потім дівчата в команді?

– Ні, ми ніколи не мали такого. Крім того, що ми команда на доріжці, ми ще й у житті дуже дружні та підтримуємо один одного.

Українців дуже підтримували

– Як проводили час між змаганнями?

– Дякувати Богу, у нашому виді спорту нейтральних спортсменів не було, і ми їх навіть не бачили на базі олімпійського села, чому я дуже рада. Вони, звісно, ​​виступали у різних видах спорту, але вони не мали представницької форми.
Перед змаганнями ми тренувалися. Весь час проводили в олімпійському селі. Це як велике місто, де є абсолютно все.

– Ви першою з команди повернулися до України.

– Так, тому що на мене чекав мій найпалкіший уболівальник – синочок. Розлука з нею була нелегкою. Але тепер ми весь час будемо разом, і я дуже щаслива. Цього року він піде у перший клас.

Читати:  "У стрільбі з лука головне – характер"

Фото з фб-сторінки Олени Кравацької

– Це вже друга ваша Олімпіада. Чим вони відрізняються?

– Їх не можна порівнювати. Тоді мені було 24 роки, у мене не було дитини, у країні не було війни. Нині ми перемогли не завдяки, а всупереч обставинам.

– Чи відчували підтримку українських спортсменів?

– Так, безумовно, усіх нас дуже підтримували не лише наші вболівальники, а й французи та інші. Багато спортсменів підходили, вітали.

Навідаюсь у рідні Чернівці

– Чи маєте намір коли-небудь знову брати участь в Олімпіаді?

– Складне питання. Звичайно, емоції вирують, амбіції досі є. Золоту медаль наче й здобула, але гештальт закрила не зовсім. Тож побачимо, як складеться.

– Які плани найближчим часом?

– Насамперед хочу відновитися фізично, морально. Відпочити, видихнути і просто насолодитись моментом. Потрібно зайнятися своїм здоров'ям. Планую навідатись і до Чернівців. У мене там дуже багато рідних. Поїду на Закарпаття і дорогою приїду до родини.

Досягнення Олімпіади-2024

Золоті медалі:

– Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кровацька та Юлія Бакастова, командна шабля
– Ярослава Магучих, стрибки у висоту
– Олександр Хижняк, бокс

Срібло:

– Сергій Куліш, стрілянина з гвинтівки
– Ілля Ковтун, вправи на паралельних брусах
– Парвіз Насібов, греко-римська боротьба
– Людмила Лузан та Анастасія Рибачок, веслували в каное-двійці
– Ірина Коляденко, вільна боротьба

Бронза:

– Ольга Харлан, особиста шабля
– Ірина Геращенко, стрибки у висоту
– Михайло Кохан, метання молота
– Жан Беленюк, греко-римська боротьба

Читайте новини МБ в Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Редактор: Галина Олійник
Сьогодні, 12:42
коментарів
0
Переглядів
521