«Мрію стати футболістом»: у Чернівцях діє футбольна школа «Динамо-Чернівці»
“Динамо-Чернівці“ – це безкоштовна футбольна школа. У ній навчають дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, сиріт, батьки яких загинули під час війни, а також опинилися у складних життєвих обставинах.
Про це пише molbuk.ua
“Діти потребують безпечних дорослих“
Основна мета школи – захистити дітей, відволікти їхню відмінність від положень, де вони опинилися, дати можливість розвиватися.
“Ідея створити цей клуб виникла під час роботи зі старшою командою. Ми подумали, що було б добре зробити дитячу команду для тих, хто потрапив у складні життєві обставини. Ми хочемо надати їм можливість безпечного довкілля. В нас займаються різні діти. Серед них є ті, хто страждає від домашнього насильства чи перебуває під превенцією національної поліції. Навчаються також діти-сироти з Одеського інтернату та окупованих територій. Усього на сьогодні це понад 40 дітей“– зазначає президент дитячо-юнацької футбольної школи “Динамо-Чернівці“ Денис Левченко.
З його слів, школа діє вже півтора місяці. За цей час діти вже адаптувалися.
“Через півтора місяці тренувань вже бачимо, що у більшості дітей формується розуміння команди, вони справді починають добре грати. Зараз ми маємо все необхідне, ми закупили для тренувань форму, м’ячі і т.д. Школа функціонує коштом спонсорів. Зали для тренувань нам також надали безкоштовно, заняття проводимо на футбольному майданчику на території стадіону. “Буковина“а коли похолодає, у школі №27“– каже Денис Левченко.
“Намагаємося навчити кожного грати у футбол“
У спортшколі працюють досвідчені тренери, зокрема Юрій Крафт та Андрій Королянчук. Вони також погодились працювати без сплати.
“Ми працюємо з дітьми, які насамперед потребують соціального захисту, адже залишилися без батьків та потрапили до інтернатів. Цим проектом ми хочемо захистити їх та відволікти від тих обставин, у яких вони потрапили. Ми працюємо без плати, тому що розуміємо, що допомогти дітям дуже важливо“– Зазначає тренер Юрій Крафт.
Він зазначає, що зараз діти відповідальніше ставляться до тренувань і краще грають.
“Ми хочемо передати свій досвід, знання та навчити дітей грати у футбол. За півтора місяці роботи діти стали більш відповідально ставитися до тренувань і, як результат, краще грати. Вони здобули перші навички роботи з м’ячем, а зараз навчаються грати в команді. Звичайно, це не так легко, тому що діти різні, кожен із них має різну підготовку. Однак ми прагнемо навчити кожного грати у футбол“– каже Юрій Крафт.
“Хочу стати, як Михайло Мудрік“
“Моя мрія – стати найкращим футболістом. Мені подобається, як тренер пояснює, що і як треба робити. Серед гравців збірної України мені більше подобається Михайло Мудрік. Коли виросту, хотів би бути схожим на нього“– каже юний футболіст Максим.
Також у школі займаються діти, які переїхали до Чернівців після початку повномасштабного вторгнення.
“Я народився у Херсоні, там грав у футбол протягом року, але після війни ми переїхали до Чернівців. Мені подобається грати на позиції воротаря. Коли виросту, хочу професійно грати у футбол“– каже вихованець школи Кирило.
“Мій син Кирило займався футболом ще коли ми жили в Херсоні. Після початку повномасштабного вторгнення були змушені переїхати до Чернівців та живемо тут уже два роки. Ми були на відкритті школи “Динамо-Чернівці“де дізналися, що є можливість безкоштовно вчитися футболу, вирішили спробувати. Цей заклад дуже важливий для дітей“– Каже Оксана, мама Кирила.
0
211