Microsoft запровадить плату за безпечне використання Windows з 2025 року

Microsoft запровадить плату за безпечне використання Windows з 2025 року


Американська корпорація Microsoft оголосила про завершення підтримки операційної системи Windows 10 14 жовтня 2025 року. Після цієї дати користувачі повинні щорічно платити за безпечне використання системи. Комерційним організаціям потрібно буде платити за отримання “Розширених оновлень безпеки”. Вартість цих оновлень становитиме $61 на перший рік, $122 на другий рік та $244 на третій рік. Якщо компанії виберуть почати платити з другого чи третього року, вони все одно мають заплатити за попередні роки.

“Розширені оновлення безпеки не є довгостроковим рішенням, але тимчасовим мостом. Ви зможете придбати ліцензії ESU для пристроїв Windows 10, які не плануєте оновлювати Windows 11, починаючи з жовтня 2024 року, за рік до закінчення підтримки”, – повідомили з Microsoft.

Microsoft також запропонувала знижку 25% для компаній, які використовують хмарні рішення для оновлень, наприклад Intune або Windows Autopatch. Для шкіл знижка буде ще більшою, адже вони платитимуть лише $1 за перший рік, а потім ціна збільшуватиметься вдвічі.

В даний час Microsoft не розкрила деталі подальшого використання Windows 10 користувачами, але обіцяє внести пояснення пізніше. Корпорація сподівається, що більше користувачів перейдуть на Windows 11, але є проблема – ця нова операційна система доступна лише на комп'ютерах із процесорами, випущеними після 2018 року.

Використання Windows 10 та 11

Станом на березень 2024 року, 67% користувачів операційної системи Microsoft використовують Windows 10 і лише 27% вже перейшли на Windows 11. Україна має ще більшу різницю – 81% користуються Windows 10 та лише 12% – Windows 11, за даними StatCounter.

Раніше Microsoft разом із Amazon призупинили доступ до своїх хмарних продуктів на території Росії із 20 березня. Це може призвести до функціональних обмежень у роботі хмарних продуктів та сервісів Microsoft, Amazon та Google. Рішення цих компаній пов'язують із 12-м пакетом санкцій ЄС щодо Росії, які набули чинності 19 грудня 2023 р. та обмежують постачання програмного забезпечення для бізнес-аналітики та інших продуктів до агресорської країни.

Читати:  Україна отримає перші 1,5 мільярда євро від доходів за росактивами у липні — Єврокомісія