Легенди ризику.  П'ять великих інвесторів, які заробили статки на шалених ставках

Легенди ризику. П'ять великих інвесторів, які заробили статки на шалених ставках


Легенди ризику. П'ять великих інвесторів, які заробили статки на шалених ставках

16 травня, 20:20


Заробити на ризик: 5 інвесторів, які довели, що це можливо (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Хто не ризикує, не п'є шампанське. Ця класична цитата повною мірою належить світові фінансових інвестицій. І біографії багатьох відомих інвесторів це підтверджують.

Інвестування — це тонке мистецтво, що поєднує глибоке розуміння фінансових ринків і проникливе прийняття рішень.

Це область, де ризик та винагорода нерозривно пов'язані.

Відео дня

Багато хто з найбільш успішних інвесторів відомий своєю готовністю брати на себе значний ризик у гонитві за суттєвим прибутком.

Безумовно немає сенсу порівнювати фінансові інвестиції з азартними іграми.

Але вміння обґрунтовано ризикувати може стати в нагоді, як у казиноі на фінансових ринках.

Погляньмо, чим можна навчитися у легендарних інвесторів, які зробили грамотно прорахований ризик одним зі своїх головних козирів.

П'ять великих інвесторів, які заробили стан завдяки ризику

У цій статті ми розглянемо життя та кар'єру п'яти таких інвесторів: Джордж Сорос, Білл Акман, Карл Ікан, Девід Ейнхорн та Стенлі Друкенміллер.

Кожен із них продемонстрував унікальний підхід до використання ризику.

Джордж Сорос

Джордж Сорос є спонсором Демократичної партії США (Фото: Wikimedia Commons)
Джордж Сорос є спонсором Демократичної партії США / Фото: Wikimedia Commons

Джордж Сорос, що народився в Угорщині в 1930 році, побудував феноменальну кар'єру у світі фінансів і політики.

Сорос, який пережив нацистську окупацію під час Другої світової війни, а потім утік від комуністичного правління, навчався в Лондонській школі економіки, перш ніж розпочати свою кар'єру у фінансовій сфері.

1970 року він заснував свій власний хедж-фонд Soros Fund Management, який згодом перетворився на відомий фонд Quantum Fund.

Найвідомішою авантюрою Сороса стала ставка проти британського фунта стерлінгів у 1992 році, яка принесла йому прибуток у розмірі $1 млрд доларів та прізвисько «Людина, яка зламала Банк Англії». Наразі особисті активи Сороса становлять близько $6,7 млрд.

Як філантроп, Сорос був щедрий і пожертвував мільярди доларів на різні цілі через свої фонди «Відкрите суспільство». Також Сорос активно залучений до політики і є помітним спонсором Демократичної партії США.

Проте його кар'єра була позбавлена ​​протиріч. Багато критиків вказують, що успіх Соросу принесла готовність робити ризиковані ставки, які можуть дестабілізувати економіку цілих країн.

Читати:  "Ось така неприємна правда". У Раді запропонували бізнесу варіант бронювання працівників

Біл Акман

Білл Акман каже, що першим правилом вдалої інвестиції є
Білл Акман каже, що першим правилом вдалої інвестиції є “ставка на те, у що ніхто не вірить” / Фото: Institutional Investor

Вільям Альберт Акман, відомий як Білл Акман, є ще одним фінансистом, відомим своїм ризикованим підходом до інвестування.

Акман народився 1966 року і зробив блискучу кар'єру у сфері інвестицій. Він є генеральним директором Pershing Square Capital Management, компанії з управління хедж-фондами, яку сам і заснував у 2004 році.

Однією з найпомітніших ризикованих ставок у кар'єрі Акмана була його коротка позиція проти Herbalife, компанії багаторівневого маркетингу, що продає харчові добавки.

Акман вважав, що Herbalife працює за схемою фінансової піраміди і поставив $1 млрд доларів на те, що ціна акцій компанії впаде до нуля. Цей крок привернув значну увагу до Акмана та Pershing Square, тим більше що ставка зрештою призвела до значних збитків.

Незважаючи на деякі гучні втрати, підхід Акмана часто окупався. Наприклад, дуже вдалими виявилися його ставки на Universal Music Group та Netflix.

Акман любить повторювати, що першим правилом вдалої інвестиції є «ставка на те, у що ніхто не вірить».

На даний момент активи під управлінням Pershing Square Capital Management становлять близько $18,5 млрд. Його особистий капітал оцінюється приблизно $3,4 млрд.

Карл Ікан

Карл Ікан відомий своїм ризикованим та часто конфронтаційним стилем інвестицій (Фото: Institutional Investor)
Карл Ікан відомий своїм ризикованим та часто конфронтаційним стилем інвестицій / Фото: Institutional Investor

Карл Селіан Ікан, який народився 1936 року, є титаном ризикованого інвестування.

Ікан відомий своїм агресивним та часто конфронтаційним стилем. Він є засновником та контролюючим акціонером Icahn Enterprises, багатопрофільного конгломерату холдингової компанії, що базується у Нью-Йорку.

Ікан є піонером «активістського інвестування». Ця стратегія передбачає купівлю великих пакетів акцій компаній, які, як вважається, недооцінені чи погано управляються, та був внесення змін у діяльність компанії підвищення її вартості.

Найчастіше такий підхід призводить до конфліктних ситуацій з іншими акціонерами та чинним менеджментом компаній. Загалом ця компанія вважається дуже ризикованою.

Однією з найпомітніших інвестицій Ікана була інвестиція в Apple у 2013 році, коли він назвав технологічного гіганта недооціненим. Його заклик до компанії збільшити викуп акцій виявився дуже прибутковим.

Читати:  У вересні ДАСІ на Прикарпатті оштрафувало порушників на 1,6 млн гривень

Також Ікан виявився тим самим інвестором, який вдало зіграв проти Білла Акмана у скандально відомій історії з Herbalife (див. вище).

Іноді Ікан помилявся. Наприклад, він зазнав значних втрат, зробивши ставки на такі компанії, як Blockbuster та TWA.

За різними оцінками особистий стан Ікана оцінюється в межах $17-24 млрд, що робить його одним із найбагатших людей у ​​світі.

Девід Ейнхорн

Девід Ейнхорн відомий своєю ризикованою стратегією (Фото: MarketWatch)
Девід Ейнхорн відомий своєю ризикованою стратегією / Фото: MarketWatch

Девід Ейнхорн, який народився 1968 року, — американський інвестор, відомий своєю високоризикованою стратегією, зокрема шортами. (короткими продажами з грою зниження).

Ейнхорн є засновником та президентом Greenlight Capital, хедж-фонду, орієнтованого на короткі угоди.

Можливо, найвідомішою ставкою Ейнхорна була ставка проти Lehman Brothers. 2007 року він публічно заявив, що інвестиційний банк сильно перевантажений борговими зобов'язаннями, що призвело до значного падіння ціни його акцій.

Його прогноз виявився вірним, коли Lehman Brothers впав у 2008 році, що стало однією з головних подій світової фінансової кризи.

У 2011 році Ейнхорн був тією самою людиною, яка публічно заявила, що Microsoft програє гонку високих технологій компаніям Apple та Google. Ейнхорн закликав до відставки главу Microsoft Стіва Балмера. Що й сталося роком пізніше.

У 2013 році Ейнхорн потрапив до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time.

Однак агресивна стратегія коротких продажів Ейнхорна не завжди була успішною.

Іноді його фонд стикався зі значними втратами, наприклад, коли він займав коротку позицію щодо Tesla Inc, ціна акцій якої різко зросла за останні роки.

На даний момент особистий стан Ейнхорна оцінюється в $1,5 млрд.

Стенлі Друкенміллер

Середньорічна доходність фонду Стенлі Друкенміллера становила 30% без жодного збиткового року за 29 років (Фото: MarketWatch)
Середньорічна доходність фонду Стенлі Друкенміллера становила 30% без жодного збиткового року за 29 років / Фото: MarketWatch

Стенлі Друкенміллер, який народився 1953 року, — американський інвестор, який керує хедж-фондом та філантроп.

Друкенміллер був провідним портфельним менеджером фонду Quantum Джорджа Сороса, про який ми говорили вище.

Він відіграв важливу роль у ставці проти британського фунта стерлінгів у 1992 році, яка принесла фонду прибуток у розмірі $1 млрд.

Однак найбільше Друкенміллер відомий як засновник і керуючий хедж-фондом Duquesne Capital.

Друкенміллер заснував фонд у 1981 та закрив його у 2010 році.

Середньорічна доходність Duquesne Capital Management становила 30% без жодного збиткового року за всі 29 років існування фонду.

Читати:  Для тих хто не може платити. Депутати вирішили запропонувати бізнесу ще один варіант економічного бронювання

Агресивний стиль та готовність робити великі ставки на основі макроекономічних тенденцій зробили Друкенміллера легендою у світі інвестування.

Особистий стан Друкенміллера оцінюється в $5,8 млрд.

На закінчення

Світ інвестицій сповнений ризику і прибутків, і інвестори, які орієнтуються в цьому ландшафті з точністю та сміливістю, часто стають найуспішнішими.

І хоча ризик часто стає джерелом збитків, все ж таки саме ризиковані ставки здатні приносити найбільший прибуток.

Зухвалі ставки Сороса проти цілих економік, гучні короткі позиції Акмана, агресивне інвестування активістів Ікана, сміливі короткі продажі Ейнхорна та прогнози макроекономічних тенденцій Друкенміллера потрапили до заголовків газет і вплинули на ринки.

Їхні історії служать нагадуванням про те, що у світі інвестицій, як і в житті, ті, хто насмілюється ризикувати, перемагають не завжди, але все-таки частіше, ніж програють.