
Хронічні борги за зелену електроенергію блокують розробку нових проектів – Elementum Energy
Проблема боргів для виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії впливає на перспективи розвитку галузі.
Про це Заявлений Ольга Рібачук, директор Elementum Energy.
“Це така хронічна історія Промисловість, ви звикаєте до їх існування. Наприкінці грудня 2024 – січень 2025 року вони зменшилися. Але це дійсно велика проблема, яка впливає на перспективи, а не лише поточні проекти. По -перше, головними інвесторами, які будуть інвестувати в Україну, будуть ті, хто вже є тут. Вони знають ринок та ризики. Нові інвестори приходять після консультації з ними. Старі борги впливають на майбутні проекти або їх відсутність », – сказала вона.
Рибачук додав, що старі борги також впливають на нові механізми підтримки галузі.
“Зелені аукціони не працюють для нових проектів. Вони намагалися почати двічі, а не працювати. Оскільки хронічні борги гарантованого покупця та нестабільний регулятор не є факторами, які дають гравцям відчуття впевненості та стабільності”, – пояснила вона.
Рибачук також підкреслив, що зелені аукціони важливі як інструмент, але кредитний ризик проблем покупця покупця, а постійні борги є ознакою структурної дисфункціональності галузі та системи.
“Це той факт, що інвестори бояться. Оскільки система непрозора, утворення грошей в основному між державними органами, щоб судити або взаємодіяти з ними в умовах ринку. Тому немає розуміння того, як виникають ці борги та як їх можна погасити”, – підсумувала вона.
Раніше Владіслав Соколовський, голова ради Асоціації сонячної енергії України, звинувачував, що виплата боргу за зелену електроенергію буде стимулом для будівництва нових електростанцій