Блоги Для життя та бізнесу. 10 способів підвищити рівень енергії, — бізнес-ментор Звіряйте свої ідеї та рішення із внутрішніми цінностями 4 червня, 20:43
Звіряйте свої ідеї та рішення з внутрішніми цінностями
Високий рівень енергії дозволяє лідерам залишатися продуктивними, креативними та стійкими перед викликами. Але водночас відповідальність за бізнес виснажує ресурси. У гонитві за результатами та ефективністю ми часто забуваємо відновлюватися та поповнювати свої запаси енергії.
Як тримати тонус і мати високу працездатність, не доводячи себе до виснаження? Ось кілька порад, які допоможуть підвищувати та підтримувати свій рівень енергії.
Цінності
Звіряйте свої ідеї та рішення із внутрішніми цінностями — тим, що для вас справді важливо. Це потужне джерело енергії. Наприклад, ваша цінність – свобода. Ви створюєте проекти, які допомагають іншим розкривати цю цінність у житті. І навіть у ситуаціях сильної втоми та нестачі сил ви завжди можете згадати ваше бачення, те, заради чого ви це почали. Справді важливі та значущі речі надихають, надають сил розвиватися та рухатися вперед.
Фокус на своїх цілях
Усі пропозиції, ідеї чи проекти звіряйте з тим, наскільки вони відповідають вашому баченню майбутнього. Нехай орієнтиром буде ваше дитинство — ким ви мріяли стати. Не прив'язуйтесь до дитячих формулювань на кшталт «Хотіла стати учителем». Згадайте, чому ви цього хотіли? Що вам подобалося? Чи багато знати та ділитися своїми знаннями, мати відповіді на всі запитання чи вміти розповідати так, що всі уважно слухають? Саме в цих мотивах і будуть ваші справжні цілі, які не прив'язані до конкретної професії.
Страх
Часто наші ідеї та ініціативи зупиняє саме страх. Важливо його усвідомлювати та чути. Тоді із ним можна працювати. Наприклад, ви зайнялися ідеєю, у вас багато енергії, але коли зрозуміли, скільки зусиль доведеться докласти, які ризики та наслідки можуть бути — зупинили себе, і енергія зникла. Цей момент треба опрацювати з психологом, коучем чи ментором.
Постійно скануйте свій стан
Потрібно бачити свій страх та бачити своє «хочу». Промовляти його та шукати шляхи реалізації з мінімальними ризиками. Можна дозволити собі мінімальну спробу чи певний тестовий період, який матиме великих негативних наслідків. Це дозволить використовувати енергію та не зупиняти свої бажання.
Делегування
Керівникам важливо вміти делегувати. Тому що прагнення тримати все у своїх руках забирає дуже багато сил та енергії. Довіряйте своїм колегам, навчайте їх брати відповідальність. Здійснюйте нагляд, але не намагайтеся тримати все під контролем. Це виснажує.
Визнання
Іноді саме визнання собі та оточуючим: «У мене немає ресурсу», може стати виходом. Особливо якщо ви зібрали хорошу команду, яка здатна «вивезти» ті періоди, коли вам бракує сил. Це надихає та просуває бізнес на новий рівень. Тож не треба боятися показати свою слабкість. Насамперед собі, а потім іншим. Ви можете отримати багато розуміння та підтримки ззовні, а це збагатить вас та наповнить енергією.
Бажання та мрії
Не бійтеся мріяти і прагнути недосяжного. У бізнес-світі є чимало випадків, коли успіху досягали ті, кого ніхто не сприймав серйозно, але вони дуже вірили у свою мрію. Навіть якщо ви щодня робите маленькі кроки до своєї мрії, відзначайте та фіксуйте їх. Згодом ви і не помітите, як досягнете того, чого прагнете.
Натомість відмова від мрії заблокує велику кількість енергії. Скільки разів люди на консультаціях згадують: “Я завжди мріяв стати художником, але…”, “Я так хотіла танцювати, але…”. Будь-який компроміс із собою чи своїми бажаннями забирає у вас сили.
Сила у моменті
Зосередьтеся на тому, що ви робите зараз. П'єте чай? Помічайте його колір та смак. Граєте з дитиною? Забудьте про соцмережі або дзвінки. Звичайно, ми живемо на високих швидкостях, тож робити це непросто. Але якщо ви привчите себе робити хоча б кілька справ абсолютно сконцентровано та зосереджено, то помітите, як у цей момент повертаються сили, змінюється якість вашого життя та стосунків. Нехай це буде 5-10 хвилин, але на 100% свідомо.
Турбота про свій фізичний стан
Важливо підтримувати свій організм, стежити за режимом дня та харчуванням, займатися фізичною активністю та налагодити здоровий сон. Часто причиною втоми та відсутності енергії може бути банальна фізична причина або «збій» у роботі організму. Контакт із природою також корисний для фізичного відновлення: прогулятися лісом, пройтися босоніж травою, поплавати в природній водоймі. Це відновлює сили та надає енергії.
Контакт із собою
Постійно скануйте свій стан: “Що я зараз відчуваю?”, “Чого я хочу?”, “Що я відчуваю поряд з цією людиною?”, “Чи я хочу бути тут?”. Відповідайте собі чесно — зараз ви наповнюєтеся або навпаки виснажуєтесь. Особливо у взаєминах з іншими. Наприклад: «Я допомагаю, тому що маю, це робить мене доброю людиною в очах інших» або «Я допомагаю, бо дуже хочу допомогти, у мене є таке бажання та можливості». Уникайте самообману – будьте чесні із собою.
Внутрішні діалоги
Хочете ви того чи ні, але у вашій голові постійно ведуться монологи чи діалоги. Є багато «персонажів», які постійно інтерпретують усі ваші думки, емоції та дії. Психологи виділяють внутрішньої дитини, внутрішніх батьків, внутрішньої критики тощо. Зазвичай якийсь із персонажів є головним чи тим, чий голос звучить найчастіше. Важливо їх відстежувати та керувати ними. Якщо є потреба, попрацюйте з психологом чи коучем: змініть внутрішнього критика на внутрішнього адвоката, який завжди буде на вашому боці, а суворого тренера — на доброго та чуйного коуча. Тому що часто з луною цих внутрішніх діалогів ми зустрічаємося і в житті: якщо нас оточує критика, сварки чи засудження, отже саме це звучить усередині нас.
Енергія – це ресурс, що вимагає постійного підживлення, тому важливо піклуватися про неї щодня. Саме вона часто стає ключовим фактором для досягнення успіху у бізнесі. Спробуйте ці стратегії – вони допоможуть вам залишатися продуктивними, мотивованими та готовими до нових викликів.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Подивися NV
Більше блогів тут