
48% українців не готові до будь -яких додаткових витрат на зелений перехід
48% українців не готові до будь -яких додаткових витрат чи дій для досягнення енергетичної незалежності, але ця мета підтримує 50% респондентів. Такі показники не змінилися порівняно з 2023 роком, але українці почали підтримувати дизайн ландшафту та декарбонізацію енергетичного сектору, згідно з аналітичною запискою, заснованою на всьому сфері соціального резюме агентства FAMA FAMA.
Опитування також показало, що 59% українців підтримують доступні ціни на газ, електроенергію та тепло.
“Незважаючи на високий рівень енергетичної незалежності, 48% респондентів не готові до будь -яких додаткових витрат чи дій для її досягнення”, – сказали аналітики. – 40,4% респондентів готові зменшити власне споживання електроенергії. Таку цифру можна пояснити насамперед прагненням українців, щоб зменшити власні витрати на електроенергію. Що
Зазначається, що деякі з українців, які підтримували перехід до відновлюваної енергії, зменшилися з 30,4% у 2023 до 25,4% та зменшили шкідливі наслідки навколишнього середовища з 35,1% до 14,7%.
Аналітики підкреслили, що найнижча підтримка отримана: розвиток невеликих установок для виробництва електроенергії для децентралізації – 13,4%; Перетворення України в експорт енергії – 13,0%; Зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище (14,7%).
Опитування показало, що перехід до сонячних, вітру та біоенергетики підтримує 25,4% українців. Також не дуже популярною була енергоефективність, яку обрали 19,3% респондентів. Однак у 2023 році його підтримали лише на 14,6%.
Аналітики припустили, що зменшення підтримки ландшафтного дизайну та декарбонізації енергетичного сектору може бути пов’язане з: відсутністю інформації та освітньої роботи, зокрема, для досягнення енергетичної незалежності; Прагнення проблеми енергетичної бідності, коли переважає оцінка цін на ціни.
Зазначається, що 13,2% громадян готові збільшити ціни, але з розвитком зеленої енергії. 5,8% респондентів можуть бути узгоджені зі збільшенням податків та 4,9% із збільшенням цін на електроенергію та природного газу.
Слід нагадати, що наприкінці 2022 року соціологічне дослідження показало, що понад 40% українців не готові платити більше в 1,5-2 разів більше екологічних послуг, електричного громадського транспорту та доступу до високоякісної питної води.